ღვინის ეროვნული სააგენტოს ფინანსური და ორგანიზაციული მხარდაჭერით, გერმანიაში ქართული ღვინის მარკეტინგულ კამპანიას „ff.k Public Relations“ წარუძღვება
ღვინის ეროვნული სააგენტოს ფინანსური და ორგანიზაციული მხარდაჭერით, გერმანიაში ქართული ღვინის მარკეტინგულ კამპანიას  „ff.k Public Relations“ წარუძღვება
03.03.2026
გერმანულ მარკეტინგულ კომპანიასთან „ff.k Public Relations“ ღვინის ეროვნული სააგენტო 2021 წლიდან თანამშრომლობს. დაგეგმილი ღონისძიებების მიზანი გერმანიის ბაზარზე ქართულ ღვინოზე მოთხოვნის გაზრდაა.
კამპანიის ფარგლებში, დეგუსტაცია-სემინარები გერმანიის სხვადასხვა ქალაქში ღვინის პროფესიონალების, ღვინით ვაჭრობის სფეროს წარმომადგენლებისა და მომხმარებლებისთვის გაიმართება; ქართული ღვინო წარმოდგენილი იქნება საერთაშორისო გამოფენებზე; განხორციელდება მიზნობრივი სარეკლამო და მედია კამპანიები; მედიის, სომელიეებისა და გაყიდვების სფეროს წარმომადგენლებისთვის მოეწყობა ღვინის ტურები საქართველოში; გარდა ამისა, გაძლიერდება მომხმარებელზე ორიენტირებული ღონისძიებები ღვინის საცალო გაყიდვების ქსელებში.
დაგეგმილი ღონისძიებების ფარგლებში, მიმდინარე წელს, ქართული ღვინის პირველი წარდგენა 15-17 მარტს, გერმანიაში, ქალაქ დუსელდორფში, მსოფლიოს უმსხვილეს საერთაშორისო გამოფენაზე „ProWein Dusseldorf” გაიმართება, სადაც ღვინის ეროვნული სააგენტოს მხარდაჭერით, ქართული ღვინის მწარმოებელი 26 კომპანია მიიღებს მონაწილეობას.
გერმანია ევროპაში ყველაზე დიდი იმპორტიორი და ღვინის მომხმარებელი ქვეყანა და, ამავე დროს, ქართული ღვინის ერთ-ერთი პოტენციურად მზარდი სტრატეგიული საექსპორტო ბაზარია.  ღვინის ეროვნული სააგენტოს მიერ ორგანიზებული და მხარდაჭერილი აქტივობების, ასევ, ქართული ღვინის მწარმოებლებთან თანმიმდევრული თანამშრომლობით, შექმნილია ქართული ღვინის ექსპორტის მზარდი ტენდენცია.

With the financial and organizational support of the National Wine Agency, the marketing campaign for Georgian wine in Germany will be led by “ff.k Public Relations.”
03.03.2026
The National Wine Agency has been cooperating with the German marketing company "ff.k Public Relations" since 2021. The goal of the planned events is to increase demand for Georgian wine in the German market.
Within the framework of the campaign, tasting seminars will be held in various cities across Germany for wine professionals, representatives of the wine trade sector, and consumers. Georgian wine will be showcased at international exhibitions, and targeted advertising and media campaigns will be implemented. Wine tours in Georgia will also be organized for media representatives, sommeliers, and sales professionals. In addition, consumer-oriented events will be strengthened within retail wine sales networks.
Within the framework of the planned activities, the first presentation of Georgian wine this year will take place from 15 to 17 March in Düsseldorf, Germany, at one of the world’s largest international wine exhibitions, “ProWein Düsseldorf.” With the support of the National Wine Agency, 26 Georgian wine-producing companies will participate in the exhibition.
Germany is the largest importer and consumer of wine in Europe and, at the same time, one of the potentially growing strategic export markets for Georgian wine. Through activities organized and supported by the National Wine Agency, as well as consistent cooperation with Georgian wine producers, a growing trend in the export of Georgian wine has been established.