ღვინის ეროვნული სააგენტოს მხარდაჭერით, სეულში ქართული ღვინის მასშტაბური წარდგენა გაიმართა
საექსპორტო ბაზრების დივერსიფიკაციის მიზნით, ქართული ღვინის მასშტაბური წარდგენა კორეის რესპუბლიკის დედაქალაქში ღვინის ეროვნული სააგენტოს მხარდაჭერით და სააგენტოს კონტრაქტორი კორეული მარკეტინგული კომპანიის „Wine21.com” ორგანიზებით გაიმართა.
სეულში გამართული ღონისძიება მოიცავდა პროფესიულ მასტერკლასს და დეგუსტაციას 60-მდე მოწვეული სტუმრისთვის, რომელთა შორის მეღვინეობის დარგის ექსპერტები, სომელიეები, მედიის წარმომადგენლები და ინფლუენსერები იყვნენ.
დეგუსტაციას კორეელი ღვინის მწერალი სანგმი კიმი უძღვებოდა.
აზიის რეგიონში კორეის რესპუბლიკა, ჩინეთთან და იაპონიასთან ერთად, ქართული ღვინის ერთ-ერთ სტრატეგიულ ბაზარს წარმოადგენს, სადაც ღვინის ეროვნული სააგენტოს მხარდაჭერით სხვადასხვა მარკეტინგული ღონისძიება იმართება.
ღვინის ეროვნული სააგენტოს კონტრაქტორი მარკეტინგული კომპანია „Wine21.com” კორეის რესპუბლიკაში ღვინის ყველაზე მსხვილი ონლაინ პორტალია, რომელიც შექმნილია დარგის ექსპერტების მიერ და მომხმარებლებს სთავაზობს ამომწურავ ინფორმაციას კორეის ბაზარზე არსებული ღვინოების შესახებ. კომპანია ასევე ახორციელებს PR და მარკეტინგულ საქმიანობას.

- Large-Scale Presentation of Georgian Wine Held in Seoul with the Support of the National Wine Agency
Large-Scale Presentation of Georgian Wine Held in Seoul with the Support of the National Wine Agency
As part of efforts to diversify export markets, a large-scale presentation of Georgian wine was held in the capital of the Republic of Korea with the support of the National Wine Agency and organized by the Agency’s contracted Korean marketing company, Wine21.com.
The event held in Seoul included a professional masterclass and a wine tasting for up to 60 invited guests, including wine industry experts, sommeliers, media representatives, and influencers.
The tasting was led by Korean wine writer Sangmi Kim.
In the Asian region, the Republic of Korea, alongside China and Japan, is one of the strategic markets for Georgian wine, where various marketing activities are carried out with the support of the National Wine Agency.
Wine21.com, the National Wine Agency’s contracted marketing company, is the largest online wine portal in the Republic of Korea established by wine industry experts which provides consumers with comprehensive information on wines available in the Korean market. The company also carries out PR and marketing activities.