ღვინის ეროვნული სააგენტოს მხარდაჭერით, ქართული ღვინის წარდგენა ჩინეთში გაიმართა
ღვინის ეროვნული სააგენტოს ფინანსური და ორგანიზაციული მხარდაჭერით, ქართული ღვინის მწარმოებელი 6 კომპანია ჩინეთის სახალხო რესპუბლიკის ქალაქ ჩენგდუში გამართულ გამოფენაში ,,Fine Wine Hotel Exhibition” მონაწილეობდა. გამოფენაში ქართული კომპანიების მონაწილეობა, ქართული ღვინის ცნობადობის ამაღლებას, ახალი პარტნიორების მოძიებასა და საექსპორტო პოზიციების გაძლიერებას შეუწყობს ხელს.
გამოფენის ფარგლებში გაიმართა ქართული ღვინის დეგუსტაცია-სემინარიც, რომელსაც ცნობილი ღვინის მაგისტრი ფონგი ვოკერი უძღვებოდა. ღონისძიებას 100-მდე სტუმარი, მათ შორის, ღვინის პროფესიონალები, იმპორტიორები, ჰორეკა სექტორის წარმომადგენლები დაესწრნენ, რაც მნიშვნელოვანია ჩინეთის ბაზარზე ქართული ღვინის ცნობადობისა და გაყიდვების ზრდისთვის. დეგუსტაციაზე წარმოდგენილი იყო ქართული ღვინის მწარმოებელი 8 კომპანიის ღვინოები.
მიმდინარე კვირაში, ქალაქ ჩენგდუში, ქართული ღვინო ასევე წარმოდგენილი იქნება მასშტაბურ გამოფენაზე „China Food & Drinks Fair“ და ქართული ღვინის სემინარზე: „Fine WineCR“.
ღვინის ეროვნული სააგენტოს საქმიანობის ერთ-ერთ ძირითად მიმართულებას ქართული ღვინის საექსპორტო ბაზრების დივერსიფიკაცია წარმოადგენს. აღსანიშნავია, რომ ჩინეთი ქართული ღვინის ერთ-ერთი გამოკვეთილი სტრატეგიული ბაზარია, სადაც 2013 წლიდან აქტიურად მიმდინარეობს მარკეტინგული კამპანია. ღვინის ეროვნული სააგენტოს მხარდაჭერით, ქართული ღვინის კომპანიები ჩინეთის სახალხო რესპუბლიკაში მონაწილეობას იღებენ მასშტაბურ გამოფენებზე: ,,Fine Wine Hotel Exhibition”, „The China Food & Drinks Fair“, ,,RAW Wine Shanghai”, „Shanghai International Wine Challenge“ (SIWC), „Interwine China “ და სხვა.

With the support of the National Wine Agency, Georgian wine was presented in China
With the financial and organizational support of the National Wine Agency, six Georgian wine-producing companies participated in the „Fine Wine Hotel Exhibition“ held in the city of Chengdu, People’s Republic of China. The participation of Georgian companies in the exhibition will contribute to increasing the awareness of Georgian wine, identifying new partners, and strengthening export positions.
As part of the exhibition, a Georgian wine tasting seminar was also held, led by the renowned Master of Wine, Fongyee Walker. The event was attended by approximately 100 guests, including wine professionals, importers, and representatives of the HoReCa sector, which is important for increasing the awareness and sales of Georgian wine in the Chinese market. Wines from eight Georgian wine-producing companies were presented at the tasting.
During the current week, in the city of Chengdu, Georgian wine will also be presented at the large-scale exhibition „China Food & Drinks Fair“ and at the Georgian wine seminar ‘Fine Wine CR’.
One of the main areas of activity of the National Wine Agency is the diversification of export markets for Georgian wine. It is noteworthy that China is one of the key strategic markets for Georgian wine, where an active marketing campaign has been ongoing since 2013. With the support of the National Wine Agency, Georgian wine companies participate in large-scale exhibitions in the People’s Republic of China, including „Fine Wine Hotel Exhibition“, „The China Food & Drinks Fair“, „RAW Wine Shanghai“, „Shanghai International Wine Challenge“ (SIWC), „Interwine China“, and others.”