აშშ-ში ქართული ღვინის წარდგენა ღვინის ფესტივალზე „Boston Wine Expo“ გაიმართა
ღვინის ეროვნული სააგენტოს მხარდაჭერით და სააგენტოს კონტრაქტორი მარკეტინგული კომპანიის Colangelo & Partnersორგანიზებით, აშშ-ის ქალაქ ბოსტონში, ღვინის ფესტივალზე Boston Wine Expo" ქართული ღვინის წარდგენა გაიმართა, რაც მნიშვნელოვანია ქართული ღვინის პოპულარიზაციისა და ცნობადობის ასამაღლებლად.
წარდგენა მოიცავდა დეგუსტაციას და მასტერკლასს. დეგუსტაციას ღვინის მომხმარებლები, ასევე HoReCa, კომერციული და მედია სექტორების წარმომადგენლები დაესწრნენ. სადეგუსტაციოდ ქართული ღვინის მწარმოებელი 10-მდე კომპანიის ღვინოები იყო წარმოდგენილი.
ბოსტონის ღვინის გამოფენის ფარგლებში გამართულ მასტერკლასს 30 სტუმარი დაესწრო. საქართველოს მეღვინეობის კულტურის, ისტორიის, ვაზის ჯიშებისა და ღვინის თანამედროვე ინდუსტრიის შესახებ პრეზენტაცია ამერიკელმა ღვინის ექსპერტმა ერიკა ფრეიმ (Erika Frey) წარადგინა.
ამერიკის შეერთებული შტატებში ქართული ღვინის ცნობადობისა და ექსპორტის ზრდის მიზნით, ღვინის ეროვნულმა სააგენტომ თანამშრომლობის შესახებ ხელშეკრულებები კომპანიებთან Colangelo & Partnersდა Glodow Nead Communicationგააფორმა.
აღნიშნული კომპანიების ორგანიზებით და ღვინის ეროვნული სააგენტოს ფინანსური მხარდაჭერით, აშშ-ის ბაზარზე ქართულ ღვინოზე მოთხოვნის ზრდისკენ მიმართული მარკეტინგული კამპანიები განხორციელდება, რაც გულისხმობს: სხვადასხვა ქალაქში დეგუსტაცია-სემინარებს ღვინის პროფესიონალებისა და ღვინით ვაჭრობის სფეროს წარმომადგენლებისთვის, მიზნობრივ სარეკლამო და მედია კამპანიებს; ასევე, ქართული ღვინო წარმოდგენილი იქნება საერთაშორისო გამოფენებსა და ფესტივალებზე; მედიის, სომელიეებისა და გაყიდვების სფეროს წარმომადგენლებისთვის საქართველოში მოეწყობა ღვინის ტურები; გაძლიერდება მომხმარებელზე ორიენტირებული აქტივობები.

Georgian Wine Presented at the Boston Wine Expo in the United States
With the support of the National Wine Agency and organized by the Agency’s contracted marketing companyColangelo & Partners,” Georgian wine was presented at theBoston Wine Expowine festival held in the city of Boston, USA. The event is important for the promotion and increasing recognition of Georgian wine.
The presentation included a tasting session and a masterclass. The tasting was attended by wine consumers, as well as representatives of the HoReCa, commercial, and media sectors. Wines from up to 10 Georgian wine-producing companies were presented for tasting.
Within the framework of the Boston Wine Expo, a masterclass was held which was attended by 30 guests. A presentation on Georgian winemaking culture, history, grape varieties, and the modern wine industry was delivered by American wine expert Erika Frey.
In order to increase the awareness and export of Georgian wine in the United States, the National Wine Agency has signed cooperation agreements with the companiesColangelo & PartnersandGlodow Nead Communications.”
Through the organization of these companies and with the financial support of the National Wine Agency, marketing campaigns aimed at increasing demand for Georgian wine in the U.S. market will be implemented. These activities include tasting seminars in various cities for wine professionals and representatives of the wine trade sector; targeted advertising and media campaigns; the presentation of Georgian wine at international exhibitions and festivals; wine tours in Georgia for media representatives, sommeliers, and sales professionals; and the strengthening of consumer-oriented activities.