იაპონიაში ქართული ღვინის მარკეტინგულ კამპანიას „Red Bridge” წარუძღვება
ღვინის ეროვნული სააგენტოს ფინანსური უზრუნველყოფით და მარკეტინგული კომპანიის Red Bridgeორგანიზებით, ქართული ღვინის დეგუსტაცია-სემინარები იაპონიის სხვადასხვა ქალაქში ღვინის პროფესიონალებისა და ღვინით ვაჭრობის სფეროში დასაქმებული კომერციული პირებისთვის გაიმართება, მოეწყობა იაპონელი ღვინის პროფესიონალებისა და მედიის წარმომადგენლების ტურები საქართველოში.
ღვინის ეროვნული სააგენტო იაპონურ მარკეტინგულ კომპანიასთან Red Bridge” 2017 წლიდან თანამშრომლობს. Red Bridge-ს იაპონიაში ერთადერთი ღვინის მაგისტრი კენიჩი ოჰაში ხელმძღვანელობს.
იაპონია ქართული ღვინის ერთ-ერთი სტრატეგიული ბაზარია აზიაში, სადაც ღვინის ეროვნული სააგენტოს მხარდაჭერით, ქართული ღვინის პირველი მასშტაბური წარდგენა 2014 წელს მოხდა. შემდგომ წლებში, ასევე ღვინის ეროვნული სააგენტოს მხარდაჭერით, ქართული ღვინის კომპანიები მონაწილეობდნენ გამოფენებში Foodex Japan“, „Wine and Gourmet Japan“, „RAW Wine Tokyo”, „ProWein Tokyo”, ადგილობრივ ღვინის კონკურსებში, ქართული ღვინის წარდგენა-დეგუსტაციებში, რომლებიც იაპონიის სხვადასხვა ქალაქში გაიმართა.
ღვინის ეროვნული სააგენტოს საქმიანობის ერთ-ერთ ძირითად მიმართულება საერთაშორისო ბაზრებზე ქართული ღვინის პოპულარიზაცია და ცნობადობის გაზრდაა. ღვინის ბაზრების დივერსიფიცირების მიზნით, სააგენტო მიზანმიმართულ სარეკლამო-მარკეტინგულ კამპანიებს აშშ-ში, ევროპისა და აზიის ქვეყნებში ახორციელებს.

“Red Bridge” to lead Georgian wine marketing campaign in Japan
With the financial support of the National Wine Agency and the organization of the marketing company “Red Bridge”, Georgian wine tasting seminars will be held in various cities in Japan for wine professionals and commercial entities employed in the wine trade, and tours of Japanese wine professionals and media representatives to Georgia will be organized.
The National Wine Agency has been cooperating with the Japanese marketing company "Red Bridge" since 2017. Red Bridge is headed by Kenichi Ohashi, the only Master of Wine in Japan.
Japan is one of the strategic markets for Georgian wine in Asia, where, with the support of the National Wine Agency, the first large-scale presentation of Georgian wine took place in 2014. In subsequent years, also with the support of the National Wine Agency, Georgian wine companies participated in the exhibitions “Foodex Japan”, “Wine and Gourmet Japan”, “RAW Wine Tokyo”, “ProWein Tokyo”, local wine competitions, and Georgian wine presentation and tastings held in various cities in Japan.
One of the main directions of the National Wine Agency's activities is the promotion and awareness-raising of Georgian wine in international markets. In order to diversify wine markets, the Agency implements targeted advertising and marketing campaigns in the USA, Europe and Asia.