- ქვევრის ღვინის მწარმოებელი მარნები იტალიის ქალაქ ბოლონიაში გამართულ გამოფენაში მონაწილეობდნენ
ღვინის ეროვნული სააგენტოს ფინანსური და ორგანიზაციული მხარდაჭერით, იტალიის ქალაქ ბოლონიაში გამართულ ბუნებრივი ღვინოების საერთაშორისო გამოფენაში „SLOW WINE FAIR” ქვევრის ღვინის მწარმოებელი რვა კომპანია მონაწილეობდა: „ანდრიას ღვინო“, „ველინო“, „ჭორტაულის ვენახები“, „გოცას ღვინო“, „მეღვინოება ბაადური 1933“, „კონდოლი ვაინერი“, „შერმას საოჯახო მეღვინეობა“ და „მეღვინოება ნიაბი“.
გამოფენაზე „SLOW WINE FAIR” საკუთარი პროდუქცია მსოფლიოს 1000-მდე ღვინის კომპანიამ წარადგინა, რომელთა უმეტესობა ორგანული და ბიოდინამიური ღვინოები იყო.
გამოფენას, ტრადიციულად, 20 ათასამდე ვიზიტორი სტუმრობს, მათ შორის Horeca სექტორის წარომადგენლები, დისტრიბუტორები და იმპორტიორები, რაც მნიშვნელოვანია ქვევრის ღვინის პოპულარიზაციის, საქმიანი პარტნიორების მოძიებისა და, შედეგად, ქართული ღვინის ექსპორტის ზრდისთვის.
„SLOW WINE FAIR” უკვე მეხუთედ ჩატარდა. ქართული ღვინის მარნები გამოფენაში მეორედ მონაწილეობდნენ.
გამოფენას ქალაქ მილანში საქართველოს გენერალური კონსული ნატალია კორძაია დაესწრო.
ღვინის ეროვნული სააგენტოს საქმიანობის ერთ-ერთი ძირითადი მიმართულება საერთაშორისო ბაზრებზე ქართული ღვინის პოპულარიზაციის და ცნობადობის გაზრდის ხელშეწყობაა. ღვინის ბაზრების დივერსიფიცირების მიზნით, სააგენტო მიზანმიმართულ სარეკლამო-მარკეტინგულ კამპანიებს აშშ-ში, ევროპისა და აზიის ქვეყნებში ახორციელებს.

Qvevri Wine-Producing Wine Cellars Participated in an Exhibition Held in Bologna, Italy
With the financial and organizational support of the National Wine Agency of Georgia, 8 Georgian qvevri wine producers participated in the Slow Wine Fair, held in Bologna, Italy. The participating companies were: Andria’s Wine, Velino, Chortauli Vineyards, Gotsa’s Wine, Winery Baaduri 1933, Kondoli Winery, Sherma’s Family Winery, Winery Niabi.
At the Slow Wine Fair, nearly 1,000 wine companies from around the world showcased their products, the majority of which were organic and biodynamic wines. Traditionally, the exhibition attracts up to 20,000 visitors, including representatives of the HoReCa sector, distributors, and importers. This is particularly important for the promotion of qvevri wine, the identification of new business partners, and consequently, the growth of Georgian wine exports.
The Slow Wine Fair was held for the fifth time this year, while Georgian wine cellars participated in the exhibition for the second time.
The event was attended by the Consul General of Georgia in Milan, Natalia Kordzaia.
One of the main areas of activity of the National Wine Agency of Georgia is to support the promotion and increase awareness of Georgian wine in international markets. In order to diversify export markets, the Agency carries out targeted advertising and marketing campaigns in the United States, as well as in European and Asian countries.