პარიზში, ღვინის საერთაშორისო გამოფენაზე 30-მდე ქართული კომპანიის პროდუქციაა წარმოდგენილი
ღვინის ეროვნული სააგენტოს და საფრანგეთის რესპუბლიკაში საქართველოს საელჩოს მხარდაჭერით, პარიზში ღვინისა და ალკოჰოლიანი სასმელების მასშტაბურ საერთაშორისო გამოფენაზე „Wine Paris“ ქართული ღვინის მწარმოებელი 30-მდე კომპანიის პროდუქციაა წარმოდგენილი.
„Wine Paris მსოფლიო მასშტაბით ერთ-ერთი ყველაზე მნიშვნელოვანი გამოფენაა ღვინის ინდუსტრიაში, სადაც, ტრადიციულად, თავს იყრიან ღვინის პროფესიონალები, იმპორტიორები და მედიის წარმომადგენლები. ქართული ღვინის წარდგენა აღნიშნულ გამოფენაზე არის საუკეთესო შესაძლებლობა ქართული ღვინის ცნობადობის გასაზრდელად, ახალი პარტნიორების მოსაზიდად და არსებული სავაჭრო ურთიერთობების გასაძლიერებლად“, - აღნიშნა ღვინის ეროვნული სააგენტოს თავმჯდომარის მოადგილე თამთა ყველაიძემ.
სამდღიან გამოფენაზე მსოფლიოს 60-მდე ქვეყნის ასეულობით მწარმოებლის ალკოჰოლიანი სასმელებია წარმოდგენილი. გამოფენას, ტრადიციულად, სტუმრობს 50 ათასზე მეტი ვიზიტორი ევროპისა და აზიის ქვეყნებიდან, ასევე აშშ-დან და კანადიდან.
მიმდინარე კვირაში, ასევე ღვინის ეროვნული სააგენტოს მხარდაჭერით, ქვევრის ღვინის მწარმოებელმა ცხრა მარანმა საკუთარი პროდუქცია პარიზში, ბუნებრივი ღვინოების საერთაშორისო გამოფენაზე „RAW Wine Paris 2026“ წარმოადგინა.

- Around 30 Georgian companies are presenting their products at the International Wine Exhibition in Paris.
Around 30 Georgian companies are presenting their products at the International Wine Exhibition in Paris.
With the support of the National Wine Agency and the Embassy of Georgia to the French Republic, products from around 30 Georgian wine-producing companies are presented at the large-scale international wine and spirits exhibition, Wine Paris, held in Paris.
Wine Paris is one of the most significant exhibitions in the global wine industry, traditionally attended by professionals, importers, and media representatives. Presenting Georgian wine at this exhibition is the best opportunity to raise awareness of Georgian wine, attract new partners, and strengthen existing trade relations,” said Tamta Kvelaidze, Deputy Chairman of the National Wine Agency.
The three-day exhibition features hundreds of alcoholic beverages from nearly 60 countries worldwide. It is traditionally attended by more than 50,000 visitors from Europe, Asia, the United States, and Canada.
This week, also with the support of the National Wine Agency, the qvevri wine producer “Tskhra Marani” presented its products at the international natural wine exhibition "RAW Wine Paris 2026" in Paris.