ღვინის ეროვნული სააგენტოს და ამერიკული მარკეტინგული კომპანიის „Colangelo & Partners” მხარდაჭერით, საქართველოში ღვინის ტური ჩატარდა
ღვინის ეროვნული სააგენტოს და ამერიკული მარკეტინგული კომპანიის „Colangelo & Partners” მხარდაჭერით, საქართველოში ღვინის  ტური ჩატარდა
16.09.2025
14 კაციანი პროფესიონალების ჯგუფის შემადგენლობაში შედიოდნენ „Colangelo & Partners“-ის ქართული ღვინის პოპულარიზაციის კამპანიის მენეჯერი მერიონ ჰელუი და ამერიკის ღვინით ვაჭრობის სექტორის წარმომადგენლები.
ტურის ფარგლებში, ამერიკელი სტუმრები ქართული ღვინის მწარმოებელ კომპანიებს კახეთში ესტუმრნენ, სადაც  ქართული ღვინის დაყენების ტექნოლოგიას გაეცნენ,  ადგილზე დააგემოვნეს როგორც კლასიკური, ასევე ტრადიციული მეთოდით დამზადებული ქართული ღვინოები. ქართული ღვინის მასტერკლასი და დეგუსტაცია გაიმართა თბილისშიც, სადაც სტუმრებს შესაძლებლობა ჰქონდათ, გასცნობოდნენ ქართული ღვინის მწარმოებელი 16 კომპანიის ღვინოებს.
„საქარველოში იმყოფება ჯგუფი აშშ-დან - ტექსასიდან, კალიფორნიიდან, ნიუ ჯერსიდან, ნიუ იორკიდან და ფლორიდიდან. იმპორტიორები ჩამოსულები არიან ქართული ღვინოების შესაძენად; დისტრიბუტორები, რომლებიც მჭიდროდ თანამშრომლობენ იმპორტიორებთანღვინოების სხვადასხვა ბაზარზე გასავრცელებლად; არიან საცალო სავაჭრო ობიექტების მფლობელებიც; მთავარი იდეა სტრატეგიის, რომელსაც ვახორციელებთ ღვინის ეროვნულ სააგენტოსთან მჭიდრო თანამშრომლობით, არის ის, რომ წარმოვაჩინოთ საქართველოს უნიკალური ღირებულებები და ამ ადამიანებისგან შევქმნათ ქართველი ღვინის მუდმივი ელჩები, რაც ხელს შეუწყობს ქართული ღვინის გაყიდვების ზრდას ამერიკის შეერთებულ შტატებში“, - განაცხადა მერიონ ჰელუიმ.
აღსანიშნავია, რომ აშშ წარმოადგენს ქართული ღვინის სტრატეგიულ ბაზარს, სადაც, ღვინის ეროვნული სააგენტოს ფინანსური და ორგანიზაციული მხარდაჭერით, აქტიური მარკეტინგული კამპანია ხორციელდება.
ღვინის ეროვნულ სააგენტოსთან თანამშრომლობის ფარგლებში, „Colangelo & Partners“ აშშ-ში ქართული ღვინის მარკეტინგულ კამპანიას 2022 წლიდან ახორციელებს. „Colangelo & Partners“ ერთ-ერთი უმსხვილესი მარკეტინგული კომპანიაა, რომელიც  ამერიკის ბაზარზე 15 წელზე მეტია ოპერირებს.

With the support of the National Wine Agency and the American marketing company "Colangelo & Partners," a wine tour was held in Georgia.
16.09.2025
The group of 14 professionals included Marion Helou, the manager of the Georgian wine promotion campaign from "Colangelo & Partners," as well as representatives from the American wine trade sector.
As part of the tour, the American guests visited Georgian wine-producing companies in Kakheti, where they learned about Georgian winemaking technology and tasted both classic and traditionally made Georgian wines on-site. A Georgian wine masterclass and tasting was also held in Tbilisi, where the guests had the opportunity to explore wines from 16 Georgian wine producers.
"A group from the USA is visiting Georgia – from Texas, California, New Jersey, New York, and Florida. The importers have arrived to purchase Georgian wines; there are also distributors who work closely with importers to promote wines in various markets; as well as owners of retail outlets. The main idea behind the strategy we are implementing in close cooperation with the National Wine Agency is to showcase Georgia's unique values and to turn these individuals into permanent ambassadors of Georgian wine, which will help increase sales of Georgian wine in the United States," said Marion Helou.
It is noteworthy that the USA represents a strategic market for Georgian wine, where, with the financial and organizational support of the National Wine Agency, an active marketing campaign is being carried out.
Within the framework of cooperation with the National Wine Agency, "Colangelo & Partners" has been implementing the Georgian wine marketing campaign in the USA since 2022. "Colangelo & Partners" is one of the largest marketing companies, operating in the American market for over 15 years.