ნიდერლანდებში ქართული ღვინის წარდგენა გაიმართა
ღვინის ეროვნული სააგენტოს მხარდაჭერით და სააგენტოს კონტრაქტორი კომპანიის „Wijnimport Bleeker“ ორგანიზებით, ამსტერდამში, საერთაშორისო ფესტივალის „Amsterdam Wine Festival“ ფარგლებში, ქართული ღვინის წარდგენა გაიმართა.
გამოფენის ათასობით სტუმარს შესაძლებლობა მიეცა, დაეგემოვნებინა ქართული ღვინის მწარმოებელი კომპანიების სხვადასხვა სტილის როგორც კლასიკური, ისე ქვევრის ტექნოლოგიით დამზადებული ღვინოები.
ღვინის ეროვნული სააგენტოს საქმიანობის ერთ-ერთ ძირითად მიმართულებას საერთაშორისო ბაზრებზე ქართული ღვინის პოპულარიზაცია და ცნობადობის ამაღლება წარმოადგენს. სააგენტო ქართული ღვინის პოპულარიზაციის ხელშეწყობის ფარგლებში, 2013 წლიდან, ბაზრების დივერსიფიცირების მიზნით, მიზანმიმართულ სარეკლამო-მარკეტინგულ კამპანიებს ამერიკის, ევროპის და სამხრეთ-აღმოსავლეთ აზიის ბაზრებზე ახორციელებს.
ღვინის ეროვნული სააგენტოს ფინანსური და ორგანიზაციული მხარდაჭერით, 2025 წლის 8 თვეში, ქართული ღვინო წარდგენილი იყო მსოფლიოს 14 ქვეყანაში 20 გამოფენა/ფესტივალსა და 145 დეგუსტაცია-სემინარზე.

Presentation of Georgian Wine was Held in the Netherlands
With the support of the National Wine Agency and the organization of its contractor company, “Wijnimport Bleeker”, a presentation of Georgian wine was held in Amsterdam within the framework of the international festival “Amsterdam Wine Festival.”
Thousands of visitors to the exhibition had the opportunity to taste a variety of wines from Georgian wine-producing companies, made in both classical and traditional Qvevri styles.
One of the main activities of the National Wine Agency is the promotion and raising awareness of Georgian wine in international markets. Since 2013, in order to diversify markets, the Agency has been conducting targeted advertising and marketing campaigns in the United States, Europe, and Southeast Asia to support the popularization of Georgian wine.
With the financial and organizational support of the National Wine Agency, in the first eight months of 2025, Georgian wine was presented at 20 exhibitions/festivals and 145 tasting-seminars in 14 countries around the world.