- მსოფლიოს ერთ-ერთ ყველაზე პრესტიჟულ ღვინის კონკურსზე „Shanghai International Wine Challenge“ (SIWC) ქართულმა ღვინოებმა 96 ჯილდო მოიპოვეს
მსოფლიოს ერთ-ერთ ყველაზე პრესტიჟულ ღვინის კონკურსზე „Shanghai International Wine Challenge“ (SIWC) ქართულმა ღვინოებმა 96 ჯილდო მოიპოვეს
კონკურსი გასულ კვირას შანხაიში გაიმართა და მასზე წარდგენილი იყო 200 ქართული ღვინო. ხუთდღიანი კონკურსის ერთი საკონკურსო დღე მხოლოდ ქართულ ღვინოს დაეთმო. გამარჯვებულმა ღვინოებმა შემდეგ კატეგორიებში მიიღეს ჯილდოები:
10 – „პლატინა:
44 – „ოქრო“
35 – „ვერცხლი“
2 – „საუკეთესო ტროფი“
5 – „პოპულარული“
დეტალები იხილეთ ლინკზე:
კონკურსს „Shanghai International Wine Challenge“ (SIWC) ღვინის ეროვნული სააგენტოს თავმჯდომარე ლევან მეხუზლა დაესწრო.
რიგით მე-19 კონკურსი 2006 წლიდან ყოველწლიურად ტარდება და მისი მიზანია მსოფლიოს მასშტაბით ღვინის უმაღლესი ხარისხის წარმოჩენა და საერთაშორისო ვაჭრობისა და კულტურული ურთიერთობების გაღრმავება ჩინეთის ბაზარზე.
SIWC წარმოადგენს უმნიშვნელოვანეს პლატფორმას ღვინის მწარმოებლებისთვის, სადაც მათ შეუძლიათ თავიანთი პროდუქცია გააცნონ ღვინის პროფესიონალებს, მედიასა და მომხმარებლებს. გამარჯვებული ღვინოები აქტიურად შუქდება პრესაში და იღებს ფართო აღიარებას.
კონკურსის ორგანიზატორია შანხაის ვაიგაოციაოს თავისუფალი სავაჭრო ზონა (Shanghai Waigaoqiao Free Trade Zone), მსაჯთა გუნდი შედგება 80-მდე ღვინის პროფესიონალისგან, ღვინო ფასდება ბრმა დეგუსტაციის პრინციპით, რაც უზრუნველყოფს პროცესის მაქსიმალურ ობიექტურობასა და გამჭვირვალობას. გამარჯვებული ღვინო ჯილდოვდება შემდეგ კატეგორიებში: პლატინა, ოქრო, ვერცხლი, ტროფი და პოპულარული.

- At one of the world’s most prestigious wine competitions, the “Shanghai International Wine Challenge” (SIWC), Georgian wines won 96 awards.
At one of the world’s most prestigious wine competitions, the “Shanghai International Wine Challenge” (SIWC), Georgian wines won 96 awards.
The competition was held last week in Shanghai and featured 200 Georgian wines. One of the five days of the event was dedicated exclusively to Georgian wine. The award-winning wines received prizes in the following categories:
10 – “Platinum”
44 – “Gold”
35 – “Silver”
2 – “Best Trophy”
5 – “Popular Choice”
For details, see the link: http://en.siwc.sh.cn/winning.html
The “Shanghai International Wine Challenge” (SIWC) was attended by the Chairman of the National Wine Agency of Georgia, Levan Mekhuzla.
This 19th edition of the competition has been held annually since 2006, with the aim of showcasing the world’s highest-quality wines and deepening international trade and cultural ties within the Chinese market.
The SIWC represents a major platform for wine producers, enabling them to present their products to wine professionals, the media, and consumers. Award-winning wines receive extensive media coverage and gain broad recognition.
The competition is organized by the Shanghai Waigaoqiao Free Trade Zone. The panel of judges consists of around 80 wine professionals. Wines are evaluated through a blind tasting process, which ensures maximum objectivity and transparency. Award-winning wines are recognized in the following categories: Platinum, Gold, Silver, Trophy, and Popular Choice.