- ქართული ღვინის პოპულარიზაციის სახელმწიფო პროგრამაში მონაწილეობისათვის დოკუმენტაციის მიღება გრძელდება.
ქართული ღვინის პოპულარიზაციის სახელმწიფო პროგრამაში მონაწილეობისათვის დოკუმენტაციის მიღება გრძელდება.
ქართული ღვინის პოპულარიზაციის ხელშეწყობის სახელმწიფო პროგრამა ითვალისწინებს 300 000 ლარის ოდენობის თანადაფინანსებას მეწარმეებისთვის, რომლებიც ქართული ღვინის ექსპორტსა და მარკეტინგულ საქმიანობას ახორციელებენ საერთაშორისო ბაზარზე.
პროგრამაში მონაწილეობისათვის აუცილებელია, ღვინის ექსპორტის მოცულობა და მარკეტინგული ხარჯი, ყველა რეგიონში ერთობლივად (აზიის რეგიონი, ევროპის რეგიონი, ამერიკის რეგიონი და სხვ. გარდა საქართველოსა, სუამისა და დსთ-ის ქვეყნებისა) ან ბენეფიციარის შერჩევით არაუმეტეს ორ რეგიონში, მიმდინარე წელს იყოს იმაზე მეტი, ვიდრე წინა წელს.
ქართული ღვინის პოპულურაზიციის ხელშეწყობის სახელმწიფო პროგრამა ითვალისწინებს სხვადასხვა მიზნობრიობებით გაწეული მარკეტინგული ხარჯების თანადაფინანსებას. მიზნობრიობის ჩამონათვალი იხილეთ დანართ N1.
პროგრამაში მონაწილეობის მისაღებად, პირველ ეტაპზე, საჭიროა 2025  წლის 1 ივლისიდან 1 სექტემბრის ჩათვლით წარმოადგინოთ:
1. შევსებული განაცხადის ფორმა დანართი N1
2. პირადობის დამადასტურებელი დოკუმენტის ასლი
3. ცნობა შემოსავლების სამსახურიდან საგადასახადო დავალიანების არ ქონის შესახებ
4. ამონაწერი მეწარმეთა და არასამეწარმეო იურიდიულ პირთა რეესტრიდან
5. საბანკო რეკვიზიტები
განაცხადები მიიღება ელექტრონულად - info@wine.gov.ge-ზე ან ღვინის ეროვნულ სააგენტოში წარდგენით შემდეგ მისამართზე:  მარშალ გელოვანის გამზირი  32
პროგრამის პირობებისა და ანაზღაურების გაცემის დეტალური პროცედურების შესახებ ინფორმაცია იხილეთ შემდეგ ლინკებზე:

Submission of documentation for participation in the state program for promoting Georgian wine is still in progress.
30.06.2025
The state program for supporting the promotion of Georgian wine provides co-financing in the amount of 300,000 GEL for entrepreneurs engaged in the export and marketing activities of Georgian wine on the international market.
To participate in the program, it is necessary that the volume of wine exports and the marketing expenses—either jointly across all regions (the Asian region, European region, American region, etc., excluding Georgia, GUAM, and CIS countries) or in no more than two regions selected by the beneficiary—be higher in the current year than in the previous year.
The state program for supporting the promotion of Georgian wine provides co-financing of marketing expenses incurred for various purposes. The list of purposes can be found in Annex N1.
To participate in the program, at the first stage, it is necessary to submit the following documents from July 1 to September 1, 2025:
1. Completed application form (Annex N1)
2. Copy of an identity document
3. Certificate from the Revenue Service confirming the absence of tax liabilities
4. Extract from the Register of Entrepreneurs and Non-Entrepreneurial (Non-Commercial) Legal Entities
5. Bank account details
Applications can be submitted electronically to info@wine.gov.ge or in person to the National Wine Agency at the following address: 32 Marshal Gelovani Avenue.