ქართული ღვინო საერთაშორისო გამოფენაზე „FOIRE AUX VINS“ იყო წარდგენილი
ბელგიის სამეფოს ქალაქ ლუზო-ინ-ეტში (Leuze-en-Hainaut), ორდღიან გამოფენაზე „FOIRE AUX VINS“ ქართული ღვინის  წარდგენა  ღვინის ეროვნული სააგენტოს მხარდაჭერით და სააგენტოს კონტრაქტორი კომპანიის „FLOW SRL“ ორგანიზებით გაიმართა.
„FOIRE AUX VINS“ ყოველწლიური გამოფენაა, სადაც წარმოდგენილია ფრანგული, იტალიური და სხვა ევროპული ქვეყნების ღვინოები. გამოფენის სტუმრებს, ღვინის პროფესიონალებსა და იმპორტიორებს, შესაძლებლობა ჰქონდათ, გასცნობოდნენ ქართული ღვინის მწარმოებელი ოთხი კომპანიის როგორც ქვევრის, ასევე კლასიკური მეთოდით დამზადებულ 10-მდე ღვინოს.
2024 წელს, ღვინის ეროვნული სააგენტოს მხარდაჭერით, ქართული ღვინო მსოფლიოს მასშტაბით წარმოდგენილი იყო 40-მდე საერთაშორისო გამოფენასა და  ფესტივალზე და 100-მდე დეგუსტაცია-პრეზენტაციაზე მსოფლიოს 19 ქვეყანაში: აშშ, საფრანგეთი, დიდი ბრიტანეთი, პორტუგალია, პოლონეთი, გერმანია, ფინეთი, დანია, ავსტრია, ნორვეგია, იტალია, ნიდერლანდები, იაპონია, ჩინეთი, ბელგია, უნგრეთი, კორეის რესპუბლიკა, შვეიცარია და ლატვია.
ქართული ღვინის სტრატეგიული საექსპორტო ბაზრებია აშშ, დიდი ბრიტანეთი, გერმანია, პოლონეთი, ბალტიისპირეთის ქვეყნები, ჩინეთი, სამხრეთ კორეა და იაპონია, სადაც ქართული ღვინის პოპულარიზაციის ხელშეწყობისა და საექსპორტო პოტენციალის გაზრდის მიზნით, სხვადასხვა ღონისძიებას ღვინის ეროვნული სააგენტოს კონტრაქტორი კომპანიები ახორციელებენ.

Georgian wine was presented at the international exhibition "FOIRE AUX VINS"
Georgian wine was presented at the two-day exhibition "FOIRE AUX VINS" in Leuze-en-Hainaut, Belgium, with the support of the National Wine Agency and organized by the agency's contractor company "FLOW SRL".
"FOIRE AUX VINS" is an annual exhibition that presents wines from French, Italian, and other European countries. Visitors to the exhibition, wine professionals and importers, had the opportunity to get acquainted with up to 10 wines produced by four Georgian wine-producing companies, both in Kvevri and using classical methods.
Georgian wine made a significant splash on the global stage in 2024. With support from the National Wine Agency, it was showcased at nearly 40 international exhibitions and festivals. Additionally, around 100 tastings and presentations were held across 19 countries: USA, France, Great Britain, Portugal, Poland, Germany, Finland, Denmark, Austria, Norway, Italy, Netherlands, Japan, China, Belgium, Hungary, Republic of Korea, Switzerland and Latvia.
The strategic export markets for Georgian wine are the USA, Great Britain, Germany, Poland, the Baltic States, China, South Korea, and Japan, where various events are carried out by the contractor companies of the National Wine Agency to promote Georgian wine and increase its export potential.