ქართული ღვინის კომპანიები "Daejeon International Wine Festival" მონაწილეობდნენ
ღვინის ეროვნული სააგენტოს და კორეის რესპუბლიკაში საქართველოს საელჩოს მხარდაჭერით, ქალაქ დეჯონში საერთაშორისო ფესტივალზე "Daejeon International Wine Festival" ქართული ღვინის 8 მწარმოებლის, როგორც დიდი კომპანოების, ასევე მცირე მარნების ღვინო იყო წარმოდგენილი.
ქართული ღვინის მსგავს მასშტაბურ ღონისძიებებზე წარდგენა ემსახურება საექსპორტო ბაზრების დივერსიფიკაციას.
სამდღიანი გამოფენის ფარგლებში, ქართველ ღვინის მწარმოებლებს შესაძლებლობა ჰქონდათ საკუთარი პროდუქცია წარედგინათ ადგილობრივი ღვინის პროფესიონალებისთვის, რაც ქართული ღვინის ცნობადობისა და ექსპორტის ზრდის წინაპირობაა.
ფესტივალს კორეის რესპუბლიკაში საქართველოს საგანგებო და სრულუფლებიან ელჩი თარაშ პაპასქუა დაესწრო.
კორეის რესპუბლიკაში ქართული ღვინის პირველი წარდგენა 2015 წელს გამოფენაზე „Seoul Interenational Wines and Spirits Expo“ გაიმართა. ამ წლების განმავლობაში განხორციელებული მარკეტინგული ღონისძიებების შედეგად, ექსპორტი მზარდია: მიმდინარე წლის 9 თვის მონაცემებით, საქართველოდან კორეის რესპუბლიკაში 68 ათასი ლიტრი ღვინოა ექსპორტირებული, რაც 50%-ით აღემატება გასული წლის ანალოგიური პერიოდის მაჩვენებელს.

Georgian wine companies participated in the ,,Daejeon International Wine Festival’’.
With the support of the National Wine Agency and the Embassy of Georgia in the Republic of Korea, the international festival "Daejeon International Wine Festival" in the city Daejeon showcased wines from eight Georgian producers, including both large companies and small wineries.
Presenting Georgian wine at large-scale events contributes to the diversification of export markets.
During the three-day exhibition, Georgian wine producers had the opportunity to showcase their products to local wine professionals, a crucial step in enhancing awareness and promoting the export of Georgian wine.
Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Georgia to the Republic of Korea, Mr. Tarash Papasqua, attended the festival.
The inaugural presentation of Georgian wine in the Republic of Korea took place in 2015 at the "Seoul International Wines and Spirits Expo." As a result of the marketing measures implemented over the past few years, exports have increased. According to data from the first nine months of the current year, Georgia exported 68,000 liters of wine to the Republic of Korea, representing a 50% increase compared to the same period last year.