პოლონეთში საფერავის წარდგენის მასშტაბური ღონისძიება გაიმართა
ღვინის ეროვნული სააგენტოს მხარდაჭერით და სააგენტოს კონტრაქტორი მარკეტინგული კომპანიის  „Peope PR" ორგანიზებით, პოლონეთის სომელიეთა ასოციაციის გენერალური ასამბლეის ფარგლებში, ქართული ღვინო საფერავის დეგუსტაცია-სემინარი   „Saperavi Experience: Secrets of Georgia's Red Treasure“ გაიმართა.
100-ზე მეტი ადგილობრივი სომელიე დაესწრო პოლონეთის დაბა პშჭევში (Pszczew) გამართულ ღონისძიებას, რომელსაც სააგენტოს კონტრაქტორი კომპანიის „ო-ლილე“ ხელმძღვანელი ქეთევან ფრანგულაიშვილი უძღვებოდა. მონაწილეები ქართული ღვინის კულტურას, ისტორიას, ტრადიციებს და თანამედროვე ინდუსტრიას გაეცნენ.
ქართული ღვინის პოპულარიზაციისა და საექსპორტო ბაზრების დივერსიფიკაციის მიზნით, პოლონეთში, ქართული ღვინის ერთ-ერთ სტრატეგიულ ბაზარზე, ღვინის ეროვნული სააგენტოს ფინანსური და ორგანიზაციული მხარდაჭერით, წლის განმავლობაში, სხვადასხვა მარკეტინგული ღონისძიება იმართება.
აღსანიშნავია, რომ მიმდინარე წლის იანვარ-სექტემბერში საქართველოდან პოლონეთში ექსპორტირებულია 4,5 მლნ ლიტრი ღვინო, რაც 12%-ით აღემატება გასული წლის ანალოგიური პერიოდის მაჩვენებელს.

A large-scale event for the presentation of Saperavi wine took place in Poland
With the support of the National Wine Agency and the organization by the Agency's contracted marketing firm, "People PR," a tasting seminar titled "Saperavi Experience: Secrets of Georgia's Red Treasure" was held as part of the General Assembly of the Association of Polish Sommeliers.
More than 100 local sommeliers attended the event held in Pszczew, Poland, which was chaired by Ketevan Frangulaishvili, the head of agency contractor company "O-Lille". The participants got acquainted with Georgian wine culture, history, traditions and modern industry.
To enhance the visibility of Georgian wine and diversify export markets, various marketing events are conducted throughout the year in Poland - one of the strategic markets for Georgian wine. These events are supported financially and organizationally by the National Wine Agency.
It should be noted that between January and September of this year, Georgia exported 4.5 million liters of wine to Poland, representing a 12% increase compared to the same period last year.