ღვინის ეროვნული სააგენტოს ორგანიზებით, საქართველოს იაპონელი ღვინის პროფესიონალები სტუმრობდნენ
საქართველოს იაპონელი ღვინის მაგისტრი კენიჩი ოჰაში და იაპონელი ღვინის პროფესიონალების ჯგუფი სტუმრობდა. ტურის ფარგლებში, სტუმრები ღვინის კომპანიებსა და მარნებს კახეთში ეწვივნენ, სადაც  სხვადასხვა დასახელების ქართული ღვინოები დააგემოვნეს და ქვევრის დამზადების ტექნოლოგიას გაეცნენ.
10-კაციანი ჯგუფის შემადგენლობაში ღვინის იმპორტიორები და მედიის წარმომადგენლები შედიოდნენ. ტურის მონაწილეების შთაბეჭდილებები და შეფასებები  იაპონურ გამოცემებსა და სხვადასხვა ბლოგზე გავრცელდება, რაც ხელს უწყობს ქართული ღვინის ცნობადობის გაზრდას საერთაშორისო დონეზე.
კენიჩი ოჰაში ერთადერთი  ღვინის მაგისტრია იაპონიაში, რომელიც ღვინის ეროვნული სააგენტოს კონტრაქტორ მარკეტინგულ კომპანიას „Red Bridge“ ხელმძღვანელობს.
საქართველოში ვიზიტის დროს, კენიჩი ოჰაში ღვინისა და ალკოჰოლური სასმელების საერთაშორისო გამოფენის WinExpo Georgia 2024 ფარგლებში გამართული კონკურსის Georgia International wine Award ჟიურის წევრიც იყო.
აღსანიშნავია, რომ იაპონია ქართული ღვინის ერთ-ერთი სტრატეგიული საექსპორტო ბაზარია. ღვინის ეროვნული სააგენტოს მხარდაჭერით, იაპონურ ბაზარზე ქართული ღვინის პირველი მასშტაბური წარდგენა 2014 წელს მოხდა. მას შემდეგ, სახელმწიფოს მხარდაჭერით,  ქართული ღვინის კომპანიები მუდმივად მონაწილეობენ პრესტიჟულ საერთაშორისო გამოფენებში Foodex Japan და Wine and Gourmet Japan, ტარდება ქართული ღვინის წარდგენა-დეგუსტაციები იაპონიის სხვადასხვა ქალაქში, იაპონელი ღვინის პროფესიონალებისა და მედიის წარმომადგენლებისთვის ეწყობა ღვინის  ტურები საქართველოს ყველა რეგიონში.

- Under the auspices of the National Wine Agency, a delegation of Japanese wine professionals visited Georgia
Under the auspices of the National Wine Agency, a delegation of Japanese wine professionals visited Georgia
Wine Master Kenichi Ohashi and a group of Japanese wine professionals were visiting Georgia. As part of the tour, the guests visited wine companies and wineries in Kakheti, where they tasted Georgian wines of various names and got acquainted with the technology of Qvevri production.
The group consisted of 10 members, including wine importers and representatives from the media. The impressions and assessments of the participants will be featured in Japanese publications and various blogs, thereby enhancing the global recognition of Georgian wine.
Kenichi Ohashi is the sole Master of Wine in Japan, currently leading ,,Red Bridge’’, a contractor marketing company for the National Wine Agency.
During his visit to Georgia, Kenichi Ohashi served as a jury member for the Georgia International Wine Award competition, which took place as part of the WinExpo Georgia 2024, an International Wine and Spirits Exhibition.
It is worth mentioning that Japan is a key strategic export market for Georgian wine. In 2014, with the assistance of the National Wine Agency, the initial large-scale introduction of Georgian wine to the Japanese market occurred. Since then, with the backing of the state, Georgian wine companies have consistently taken part in the esteemed international exhibitions "Foodex Japan" and "Wine and Gourmet Japan". Additionally, presentation tastings of Georgian wine have been conducted in various cities across Japan, while wine tours have been arranged for Japanese wine professionals and media representatives throughout all regions of Georgia.