ღვინის ეროვნული სააგენტოს მხარდაჭერით, ქართული ღვინო საფრანგეთში, გასტრონომიის ფესტივალზე იყო წარმოდგენილი
29.05.2024
ბაზრების დივერსიფიცირებისა და გაყიდვების ხელშეწყობის ღონისძიებების ფარგლებში, ქართული ღვინო საფრანგეთის  ღვინისა და გასტრონომიის  პრესტიჟულ ფესტივალზე ღვინის ეროვნული სააგენტოს მხარდაჭერით და სააგენტოს კონტრაქტორი კომპანიის „Le Pont Caucasien“ ორგანიზებით წარდგა.
ფესტივალზე „Les Festives Gourmandes“, რომელიც ქალაქ შალონ-სიურ-სონში გაიმართა, კომპანიის „Le Pont Caucasien“ ხელმძღვანელმა, საფრანგეთში მოღვაწე ენოლოგმა ილია კახოიძემ სტუმრებს 10 ქართველი მწარმოებლის ღვინოები გააცნო.
ფესტივალი „Les Festives Gourmandes” უკვე მე-19-ედ გაიმართა და მასში 100-მდე მონაწილემ, როგორც მწარმოებელმა ისე იმპორტიორმა,  სხვადასხვა დასახელების ღვინო წარმოადგინა.
ფესტივალს ყოველწლიურად 10 000-მდე სტუმარი, სომელიეები, ღვინის კომერციული და HoReCa სექტორის წარმომადგენლები ესწრებიან.
ღვინის ეროვნული სააგენტოს საქმიანობის ერთ-ერთ ძირითად მიმართულებას საერთაშორისო ბაზრებზე ქართული ღვინის პოპულარიზაცია და ცნობადობის ამაღლება წარმოადგენს. სააგენტო, ქართული ღვინის პოპულარიზაციის ხელშეწყობის ფარგლებში, 2013 წლიდან, ბაზრების დივერსიფიცირების მიზნით, მიზანმიმართულ სარეკლამო-მარკეტინგულ კამპანიებს ახორციელებს, მათ შორის, მეღვინეობით სახელგანთქმულ ისეთ ქვეყანაში, როგორიც საფრანგეთშია, სადაც ქართულ ღვინოზე, განსაკუთრებით კი, ქვევრის ღვინოზე, მოთხოვნა  მზარდია.

With the support of the National Wine Agency, Georgian wine was showcased at the Gastronomy Festival in France.
29.05.2024
Within the context of market diversification and sales promotion initiatives, Georgian wine was showcased at a renowned French wine and gastronomy festival, backed by the National Wine Agency and organized by the agency's contracted company, "Le Pont Caucasien."
At the "Les Festives Gourmandes" festival, held in the city of Chalon-sur-Saône, the renowned enologist Ilia Kakhoidze, representing the esteemed French company "Le Pont Caucasien", graciously presented the exquisite wines of 10 esteemed Georgian producers to the esteemed guests.
The "Les Festives Gourmandes" festival was held for the 19th time, featuring an impressive lineup of about 100 participants, including both esteemed producers and importers. These industry experts showcased a wide selection of wines from various renowned labels.
Up to 10,000 guests, including sommeliers, representatives of the wine industry, and professionals from the HoReCa sector, attend the festival annually.
One of the primary objectives of the National Wine Agency is to promote and enhance the global recognition of Georgian wine on international markets. As part of the promotion of Georgian wine, the agency has been implementing targeted advertising and marketing campaigns since 2013. The main objective is to diversify markets, focusing on countries renowned for winemaking, such as France. There has been a significant increase in demand for Georgian wine, particularly Qvevri wine, in these markets.