მონაკოში ქართული წარდგენა გაიმართა
ღვინის ეროვნული სააგენტოს მხარდაჭერით და სააგენტოს კონტრაქტორი კომპანიის „LE PONT CAUCASIEN“ ორგანიზებით, მონაკოში, ქალაქ მონტე-კარლოში, ღვინისა და გასტრონომიის ფესტივალში „Salon Monte Carlo Gastronomie” ქართული ღვინის მწარმოებელი ცხრა კომპანიის ღვინო იყო წარმოდგენილი: შალაურის ღვინის მარანი, ენშენთ ველი,  კონჭო და კომპანია, თავანკარი, შუხმან ვაინს ჯორჯია, ვინივერია, ქვევრის ღვინის მარანი, ვაზისუბნის მამული და შატო მუხრანი.
ფესტივალს ათასობით სტუმარი, როგორც ღვინის მომხმარებელი, ასევე კომერციული და HoReCa სექტორის წარმომადგენელი დაესწრო, რაც უმნიშვნელოვანესია ქართული ღვინის პოპულარიზაციის ხელშეწყობის მიზნით.
„Salon Monte Carlo Gastronomie” ერთ-ერთი ყველაზე მნიშვნელოვანი ღონისძიებაა აღნიშნულ რეგიონში, რომელში მონაწილეობაც ხელს შეუწყობს ქართული ღვინის ცნობადობის ამაღლებას არა მარტო მონაკოში, არამედ საფრანგეთში.

Presentation of Georgian wine was held in Monaco
Nine Georgian wine producing companies: Shalauri Wine Cellar, Ancient Valley, Koncho and Company, Tavankari, Schuchann Wines, Winiveria, Qvevri Wine Cellar, Vazisubani Estate, and Chateau Mukhran participated in the "Salon Monte Carlo Gastronomie" wine and gastronomy festival in Monaco, Monte Carlo, which was supported by the National Wine Agency and the organized by the Agency's contractor company "LE PONT CAUCASIEN",
The festival was attended by thousands of guests, both wine consumers and representatives of the commercial and HoReCa sector, which is crucial for the promotion of Georgian wine.
The mentioned festival is one of the most important events in the above region, participation in which will contribute to raising popularity of Georgian wine not only in Monaco, but also in France.