პოლონეთში ქართული ღვინის წარდგენა გაიმართა
ღვინის ეროვნული სააგენტოს კონტრაქტორი მარკეტინგული კომპანიის "People PR" და პოლონეთის სომელიეთა ასოციაციის ორგანიზებით, პოლონეთის ქალაქ გდანსკში ქართული ღვინის პრეზენტაცია გაიმართა.
ღონისძიებაზე, რომელსაც ცნობილი ღვინის ექსპერტი, სომელიე და ღვინის სკოლის დამფუძნებელი სიმონ მილონასი (Szymon Milonas) უძღვებოდა, წარმოდგენილი იყო პრეზენტაცია საქართველოს, საქართველოს მეღვინეობის ისტორიისა და ტრადიციების შესახებ. ღონისძიების ფარგლებში, სხვადასხვა ქართული კომპანიის ღვინოების დეგუსტაცია გაიმართა.
ღონისძიებას ცნობილი პოლონელი სომელიეები და კომერციული სექტორის წარმომადგენლები დაესწრნენ.
პოლონეთი ქართული ღვინის ერთ-ერთ სტრატეგიულ ბაზარს წარმოადგენს, რომელმაც ქართული ღვინის ექსპორტიორი ქვეყნების ხუთეულში სტაბილურად დაიმკვიდრა ადგილი. 2021 წელს, პოლონეთში ქართული ღვინის ექსპორტმა 7 მილიონ ბოთლს გადააჭარბა. ექსპორტი მზარდია მიმდინარე წელსაც; იანვარ-მაისში ექსპორტირებულია 2,8 მლნ ბოთლი, ზრდა 25%-ს აღწევს.

With the support of the National Wine Agency, a presentation of Georgian wine was held in Poland
The presentation of Georgian wine was held in Gdansk, Poland, organized by the National Wine Agency’s contractor marketing company "People PR" and the Polish Sommelier Association.
The event, led by a famous wine expert, sommelier, and founder of the Wine School Szymon Milonas, featured a presentation on Georgia, the history and traditions of Georgian winemaking. Within the framework of the event, a tasting of wines of different Georgian companies was held.
The event was attended by a famous Polish sommelier and commercial sector representatives.
Poland is one of the strategic markets for Georgian wine, which has a stable place in the top five exporters of Georgian wine. In 2021, Georgian wine exports to Poland exceeded 7 million bottles. Exports are growing this year as well; 2.8 million bottles were exported in January-May, an increase of 25%.