თბილისში, ბუნებრივი ღვინის ფესტივალი „ZERO COMPROMISE” იმართება
რიგით მესამე ფესტივალი „ZERO COMPROMISE“, ასოციაციის „ბუნებრივი ღვინო“ ორგანიზებით და ღვინის ეროვნული სააგენტოს მხარდაჭერით, დედაქალაქში, ყოფილი აბრეშუმის ქარხანაში იმართება.
ფესტივალზე, საქართველოს სხვადასხვა რეგიონიდან, ასოციაციის „ბუნებრივი ღვინო“ წევრი 90 მწარმოებელია წარმოდგენილი.
ღონისძიების მიზანი ქართული ბუნებრივი ღვინის ცნობადობის გაზრდა და მსოფლიო ბაზრებზე ექსპორტის ზრდის ხელშეწყობაა. აღნიშნულის გათვალისწინებით, ფესტივალის ორგანიზატორების მოწვევით, ღონისძიებას ყოველწლიურად სტუმრობენ ღვინის იმპორტიორები, ჟურნალისტები, მწერლები და ინდუსტრიის სხვა პროფესიონალები სხვადასხვა ქვეყნიდან, რაც საშუალებას აძლევს ადგილობრივი მარნების წარმომადგენლებს, ადგილზე გააცნონ ღვინოები პოტენციურ მყიდველებს. სტუმრებს შორისაა ცნობილი ამერიკელი ღვინის მწერალი ელის ფეირინგი, რომლის მიერ ქართული ღვინის კულტურაზე დაწერილმა წიგნმა „ღვინის სიყვარულისთვის: მოგზაურობა მსოფლიოს უძველეს ღვინის კულტურაში“ 2016 წელს, გურმანების სამზარეულო წიგნების მსოფლიო დაჯილდოების ნომინაციაში - „ღვინოზე დაწერილი წლის საუკეთესო წიგნი“ - გაიმარჯვა.
ასოციაცია „ბუნებრივი ღვინო“ დაარსდა 2017 წელს, ქართველი მევენახეების და მეღვინეების მიერ. ასოციაციის ორგანიზებით, ყოველწლიურად, თბილისში ფესტივალი „ZERO COMPROMISE”, ხოლო ქუთაისში ფესტივალი „ამერიმერი“ ტარდება.

The natural wine festival "ZERO COMPROMISE" is held in Tbilisi
The third festival "ZERO COMPROMISE", organized by the Natural Wine Association and supported by the National Wine Agency, is held in the capital, in a former silk factory.
90 producers from different regions of Georgia and members of the Natural Wine Association are represented at the festival.
The aim of the event is to increase the awareness of Georgian natural wine and promote the growth of exports to world markets. With this regard, at the invitation of the festival organizers, the event is visited annually by wine importers, journalists, writers, and other industry professionals from different countries, allowing local cellars to introduce their wines to potential buyers on the spot. Among the guests is the famous American wine writer Ellie Fairing, whose book on Georgian wine culture "For the Love of Wine: My Odyssey Through the World's Most Ancient Wine Culture" won the 2016 Gourmet Cuisine World Book Award - "Best Wine Book of the Year".
Natural Wine Association was founded in 2017 by Georgian viticulturists and winemakers. The Association organizes the festival "ZERO COMPROMISE" annually in Tbilisi and the festival "Amerimeri" in Kutaisi.