პოლონეთში ქართული ღვინის მარკეტინგული კამპანია მიმდინარეობს
ღვინის ეროვნული სააგენტოს ორგანიზებით, 2022 წელს, პოლონეთში ქართული ღვინის მარკეტინგულ კამპანიას „People PR” წარუძღვება.
„People PR” 2009 წლიდან ოპერირებს და პოლონეთის ღვინის ბაზრის ტენდენციებზე დაყრდნობით, მასშტაბური პიარკამპანიების განხორციელების დიდი გამოცდილება აქვს.
კომპანიასთან „People PR” თანამშრომლობის მიზანი პოლონეთის ბაზარზე ქართულ ღვინის ცნობადობისა და საექსპორტო პოტენციალის მაქსიმალური გაზრდის ხელშეწყობაა.
2022 წელს,  ქართული ღვინის დეგუსტაცია-სემინარები პოლონეთში ღვინის პროფესიონალებისა და ღვინით ვაჭრობის სფეროს წარმომადგენლებისთვის გაიმართება; განხორციელდება მიზნობრივი სარეკლამო და მედია კამპანიები; ქართულ ღვინოსთან ერთად, წარმოჩენილი იქნება ქართული ღვინის კულტურა, ისტორია, ვაზის ჯიშების მრავალფეროვნება, ქართული სამზარეულო და კულინარია.
პოლონეთი ქართული ღვინის ერთ-ერთ სტრატეგიულ ბაზარს წარმოადგენს, რომელმაც ქართული ღვინის ექსპორტიორი ქვეყნების ხუთეულში სტაბილურად დაიმკვიდრა ადგილი. 2021 წელს, პოლონეთში ქართული ღვინის ექსპორტმა 7 მილიონ ბოთლს გადააჭარბა, ზრდამ, 2020 წელთან შედარებით, 34%-ს მიაღწია.

Georgian wine marketing campaign is underway in Poland
In 2022, the Georgian wine marketing campaign will be led by "People PR" in Poland with the organization of the National Wine Agency,
“People PR” has been operating since 2009 and has extensive experience in large-scale PR campaigns based on the trends of the Polish wine market.
The aim of the cooperation with the "People PR" company is to promote the maximum awareness of Georgian wine and its export potential in the Polish market.
In 2022, Georgian wine tasting seminars will be held in Poland for wine professionals and representatives of the wine trade; Targeted advertising and media campaigns will be implemented; Along with Georgian wine, Georgian wine culture, history, diversity of vine varieties, Georgian cuisine and culinary will be also presented.
Poland is one of the strategic markets for Georgian wine, which has a stable place in the top five exporters of Georgian wine. In 2021, Georgian wine exports to Poland exceeded 7 million bottles, an increase of 34% compared to 2020.