2021 წელს, ქართული ღვინო მსოფლიოს 12 ქვეყანაში, 80-ზე მეტ ღონისძიებაზე იყო წარდგენილი
მსოფლიო პანდემიით შექმნილი ვითარების მიუხედავად, ღვინის ეროვნული სააგენტო, 2021 წელს, საერთაშორისო ბაზრების დივერსიფიცირების, ქართული ღვინის საექსპორტო პოტენციალისა და ცნობადობის გაზრდის მიზნით, აქტიურ მარკეტინგული კამპანიას ახორციელებდა.  გასულ წელს, ქართული ღვინო, წარმოდგენილი იყო 77 დეგუსტაციაზე, 3 ფესტივალზე, 2 გამოფენასა და 2 „ქართული ღვინის ფორუმზე“ შემდეგ ქვეყნებში: აშშ, დიდი ბრიტანეთი, საფრანგეთი, მონაკო, შვეიცარია, გერმანია, პოლონეთი,  ლიეტუვა, ლატვია, ჩინეთი, სამხრეთ კორეა და იაპონია. ღვინის ეროვნულმა სააგენტომ, აღნიშნულ ქვეყნებში გამართულ ღონისძიებებზე წარსადგენად, 5600 ბოთლამდე სადეგუსტაციო ღვინის გაგზავნა უზრუნველყო.
ღვინის ეროვნული სააგენტოს მხარდაჭერით, ქართული ღვინის პოპულარიზაციის მიზნით, ღონისძიებები გაიმართა საქართველოშიც: „ახალი ღვინის ფესტივალი 2021“, WinExpo Georgia 2021 და საფერავის მეორე საერთაშორისო კონკურსი.
ღვინის ეროვნული სააგენტო ქართული ღვინის პოპულარიზაციის პროგრამას, ღვინის ინდუსტრიასთან თანამშრომლობით, 2013 წლიდან ახორციელებს. შედეგად, მთელი ამ წლების განმავლობაში, მუდმივად მზარდია ქართული ღვინისა და ალკოჰოლიანი სასმელების ექსპორტი - 2021 წელს, საქართველოდან მსოფლიოს 62 ქვეყანაში ექსპორტირებული იყო 107 მილიონი ბოთლი ღვინო, ხოლო ჯამში, ქართული ღვინის, ბრენდის, ჭაჭის, საბრენდე სპირტისა და ჩამოსასხმელი ბრენდის ექსპორტის შედეგად მიღებული იყო 400 მლნ აშშ დოლარამდე შემოსავალი, რაც დამოუკიდებელი საქართველოს პერიოდში ყველაზე მაღალი მაჩვენებელია.

With the support of the National Wine Agency, in 2021, Georgian wine was presented at more than 80 events in 12 countries around the world.
08.02.2022
Despite the global pandemic situation, in 2021, the National Wine Agency launched an active marketing campaign to diversify international markets, increase Georgian wine export potential and awareness. Last year, Georgian wine was presented at 77 tastings, 3 festivals, 2 exhibitions and 2 "Georgian Wine Forums" in the following countries: USA, UK, France, Monaco, Switzerland, Germany, Poland, Lietuva, Latvia, China, South Korea and Japan. The National Wine Agency has provided up to 5,600 bottles of tasting wine to be presented at events in those countries.
With the support of the National Wine Agency, Georgian wine promotion events were also held in Georgia: New Wine Festival 2021, WinExpo Georgia 2021 and the second Saperavi International Competition.
The National Wine Agency has been implementing the Georgian Wine Promotion Program in cooperation with the wine industry since 2013. As a result, during all these years, the export of Georgian wine and spirits has been constantly growing - in 2021, 107 million bottles of wine were exported from Georgia to 62 countries around the world, and in total, exports of Georgian wine, brandy, Chacha, brandy alcohol and brandy on tap generated revenues of up to $ 400 million, which is the highest figure in the period of independent Georgia.