ქართული ღვინის პრეზენტაციები ჩინეთში
ღვინის ეროვნული სააგენტოს მხარდაჭერით და ჩინეთში ქართული ღვინის პოპულარიზაციის ცენტრის ორგანიზებით, ქართული ღვინის პოპულარიზაციისა და ცნობადობის გაზრდის მიზნით, ჩინეთში მიმდინარე კვირაში რამდენიმე ღონისძიება გაიმართა.
ქართული ღვინის საგანმანათლებლო კურსები
ქართული ღვინის სასწავლო კურსი ჩატარდა პეკინის  საგანმანათლებლო ცენტრში EASE SCENT WINE EDUCATION-ის. სასწავლო სემინარი მოიცავდა ქართული ღვინის გემოვნური თვისებების, დაყენების მეთოდებისა და ღვინის კულტურის გაცნობას. სემინარ-დეგუსტაციაზე ოთხი ქართული ღვინის კომპანიის („ბაგრატიონი 1882“, „თელიანი ველი“, „თელედა“, „შატო მუხრანი“) 6 სახეობის ღვინო იყო წარმოდგენილი.
თითოეული სასწავლო კურსი 30 მსმენელს ეთმობოდა, რომელსაც საგანმანათლებლო ცენტრის სპეციალისტები უძღვებოდნენ. სულ გაიმართა  9 ჯგუფის სასწaვლო კურსი, რომელთა მსმენელები იყვნენ ღვინის მოყვარულები, ჟურნალისტები, იმპორტიორები და ღვინის სპეციალისტები. სემინარებს დაესწრო ქართული ღვინის წარმომადგენელი ჩინეთის სახალხო რესპუბლიკაში მაია ცქიტიშვილი.
ექსპოზიცია-დეგუსტაცია ღვინის მაღაზიებში
კომპანია MaiM9-თან თანამშრომლობით, პეკინის (Beijing), ნინბოს (Ningbo), შანჰაისა (Shanghai) და ტანშანის (Tangshan) ღვინის მაღაზიებსა და სალონებში  ქართული ღვინის დეგუსტაცია-პრეზენტაციები გაიმართა.
ქალაქ ნინბოში ქართული ღვინის სამდღიანი ექსპოზიცია-დეგუსტაცია გაიმართა (ჭეძიანის პროვინცია, Zhejiang) ორიენტალ პლაზაში. ექსპოზიცია-დეგუსტაციას უმასპინძლა სადისტიბუციო კომპანია Jade Cellar-მა, რომელიც მსოფლიო ღვინოების დისტრიბუციას ეწევა ჩინეთის ბაზარზე.
ქართული ღვინის ექსპოზიცია შანჰაის O2O გამოფენისა და ლუომადადაოს  (Luomadadao) დისტრიბუციის ცენტრებში მოეწყო, სადაც ასობით ვიზიტორს შეეძლო ქართული ღვინის დაგემოვნება.
სხვადასხვა პროვინციების იმპორტიორებისთვის ქართული ღვინის გაცნობისა და დეგუსტაციის მიზნით პეკინში გამართულ ღონისძიებას, ჩინეთში ქართული ღვინის პოპულარიზაციის ცენტრის ოფისი მასპინძლობდა. ინდივიდუალურ შეხვედრებს ესწრებოდნენ პოპულარიზაციის ცენტრის თანამშრომლები და ქართული ღვინის წარმომადგენელი ჩინეთის სახალხო რესპუბლიკაში მაია ცქიტიშვილი.
ქართული ღვინისა და საიუველირო ნაკეთობების საღამო
ქართული ღვინისა და საიუველირო ნაკეთობების საღამო გაიმართა ქალაქ პეკინში. ღონისძიებას 100-მდე სტუმარი დაესწრო. ქართულ ღვინოსთან ერთად წარმოდგენილი იყო კომპანია Cultural and Creative Garden of West Sea 48 -ის მიერ  წარმოდგენილი, ჩინეთის ცნობილი დიზაინერების მიერ შექმნილისაიუველირო ნაკეთობები  სახელწოდებით „The Night for Designers“.
ღონისძიებაზე საიუველირო ნაკეთობების წარდგენას ქართული ღვინის პრეზენტაცია-დეგუსტაცია ცვლიდა, რომელსაც უძღვებოდა ღვინის მოყვარული, ექსპერტი და მწერალი ქალბატონი იაო (Yao), რომელმაცდიდი ენთუზიაზმით ისაუბრა საქართველოს უძველეს და მრავალფეროვან ისტორიაზე, ტურისტულ პოტენციალზე, ქართული ღვინის მახასიათებლებსა და ქვევრის მეთოდზე.

Georgian Wine Presentations in China
With National Win Agency and Georgian Wine Popularization Center in China support for Georgian wine popularity and publicity increase, several events were organized in China this week.
Georgian Wine Education Courses
Georgian wine education course was organized in Beijing Education center, Ease Scent Wine Education. The seminar included Georgian wine savor feature, winemaking methods and wine culture introduction. 6 wines of 4 Georgian wine companies (“Bagrationi 1882”, “Teliani Valley”, “Teleda”, “Chateau Mukhrani”) were represented at the degustation-seminar.
Each course was organized for 30 students and was lead by the specialists of the Education Center. Totally, courses were organized for 9 groups and among the students were fonders, journalists, importers and wine specialists. The seminars were attended by the representative of Georgian wine in China, Maia Tskitishvili.
Exposition-degustation in Wine Shops
In collaboration with MaiM9, in Beijing, Ningbo, Shanghai, and Tangshan wine shops and salons, Georgian wine degustations and presentations were organized.
In Ningbo (Zhejiang province), 3 day exposition-degustation of Georgian wine was held in Oriental Plaza. The event was hosted by distribution company, Jade Cellar, which distributes wines all around the world on China market.
Georgian wine exposition was organized in Shanghai O2O exhibition and Luomadadao distribution centers, hundreds of visitors had opportunity to taste Georgian wine. The event held in Beijing for importers of different provinces to introduce and taste Georgian wine was hosted by Georgian Wine Popularization Center office in China. Individual meetings ere attended by the staff of the Popularization Center and Georgian wine representative in China, Maia Tskitishvili.
Georgian Wine and Jewelry Evening
Georgian wine and jewelry evening was organized in Beijing. The event was attended by approximately 100 people. Together with Georgian wine, Cultural and Creative Garden of West Sea 48 introduced jewelry, made by famous Chinese designers, called “The Night for Designers”.
At the event, the jewelry introduction was changed by Georgian wine presentation-degustation, which was lead by wine lover, expert, writer, Mrs.Yao, who spoke about ancient and diverse history and tourism potential of Georgiaa, Georgian wine features and methods of Qvevri with great enthusiasm.