სტიქიის შედეგად დაზიანებული ყურძნის ჩაბარება შეუფერხებლად მიმდინარეობს
29 აგვისტოს მონაცემებით, სახელმწიფო საწარმო „მოსავლის მართვის კომპანიამ“  1200 ტონამდე სეტყვით დაზიანებული ყურძენი გადაამუშავა.
26 აგვისტოს მოსულმა ძლიერმა სეტყვამ და ქარმა, გურჯაანის, თელავისა და ყვარლის მუნიციპალიტეტებში 4600 ჰა ფართობის ვენახები დააზიანა.
სახელმწიფო ღვინის საწარმომ ყურძნის მიღება სტიქიიდან მეორე დღესვე, კახეთის რეგიონის დაზარალებულ მუნიციპალიტეტებში 3 ლოკაციაზე დაიწყო.
დასეტყვილი ყურძენი ღვინის საწარმოებს 300-მდე მევენახემ ჩააბარა.
სეტყვის შედეგად დაზიანებული ყურძნის ჩაბარებას მევენახეები 3 სექტემბრის ჩათვლით შეძლებენ:  1 კგ რქაწითელს  0,80 ლარად და 1 კგ საფერავს - 1 ლარად.
მევენახეები, რომლებსაც სეტყვამ 100 %-ით გაუნადგურა მოსავალი ერთჯერადი კომპენსაციის სახით თითოეულ 1 ჰა-ზე 3000 ლარს მიიღებენ.

Delivery of grapes damaged as a result of the disaster is going smoothly
As of August 29, the state-owned enterprise Crop Management Company LTD has processed up to 1,200 tons of hail-damaged grapes.
Heavy hail and wind on August 26 damaged 4600 hectares of vineyards in Gurjaani, Telavi and Kvareli municipalities.
The state wine enterprise started receiving grapes on the second day after the disaster at 3 locations in the affected municipalities of Kakheti region.
About 300 winegrowers handed over the grapes to the enterprises.
The viticulturists will be able to hand over the grapes damaged by the hail until September 3: 1 kg of Rkatsiteli for 0.80 GEL and 1 kg of Saperavi for 1 GEL.
Viticulturists whose harvest has been 100% destroyed by the hail will receive 3000 GEL per hectare as a one-time compensation.