სახელმწიფო დღეიდან მზად არის, სეტყვით დაზიანებული ყურძნის მიღება-გადამუშავებისთვის
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრის, ლევან დავითაშვილის დავალებით, სახელმწიფო საწარმო შპს "მოსავლის მართვის კომპანია" დღეიდან მზად არის, სეტყვით დაზიანებული ყურძნის მიღება-გადამუშავებისთვის.
ძლიერმა სეტყვამ და ქარმა, კახეთის რეგიონში, ყვარლის, თელავის და გურჯაანის მუნიციპალიტეტებში 4600 ჰექტარი ვენახი დააზიანა.
როგორც რთველის საკოორდინაციო შტაბში დღეს გამართულ თათბირზე აღინიშნა, ყველა რესურსი იქნება მობილიზებული, იმისთვის, რომ დაზარალებულმა მევენახეებმა შეუფერხებლად შეძლონ მოსავლის დაბინავება.

From today, the state is ready to receive and process hail-damaged grapes
By the order of the Minister of Environmental Protection and Agriculture, Levan Davitashvili, the state enterprise "Crop Management Company" Ltd is ready today to receive and process hail-damaged grapes.
Heavy hail and wind damaged 4600 hectares of vineyards in Kakheti region, Kvareli, Telavi and Gurjaani municipalities.
As it was mentioned at the meeting held today at the Vintage Coordination Headquarters, all resources will be mobilized so that the affected viticulturists can easily accommodate the crop.