ღვინის ეროვნული სააგენტო სიცრუეს უწოდებს ტელეკომპანიაში "მთავარი" გასულ სიუჟეტს
ღვინის ეროვნული სააგენტო მორიგ ტყუილს და საზოგადოების შეცდომაში შეყვანას უწოდებს ტელეკომპანიაში შაბათს "მთავარი" გასულ სიუჟეტს, თითქოს ღვინის ეროვნული სააგენტო თანხას ურიცხავდეს კომპანია "გლობალ ბრენდს". ამის შესახებ,  ტელეკომპანია "მთავარის" მიერ საჯარო ინფორმაციის მოთხოვნაზე ღვინის ეროვნულ სააგენტოში შემოსულ წერილში მკაფიოდ ეწერა, თუმცა სიუჟეტში, წერილის პასუხის იგნორირებით, მაინც გამოთქმული იყო ეჭვები, თითქოს "გლობალ ბრენდი" ფინანსდება ღვინის ეროვნული სააგენტოდან. საინტერესო იყო რას ეფუძნებოდა აღნიშნული ტელეკომპანიის მიერ საჯარო ინფორმაციის გამოთხოვნით სააგენტოსადმი წერილობითი მომართვა, თუ სიუჟეტში, ფაქტების დამახინჯებით, მაინც იმას იტყოდნენ, რაც თავად "სურდათ". კიდევ ერთხელ კატეგორიულად ვაცხადებთ, რომ სსიპ ღვინის ეროვნულ სააგენტოს კომპანიისთვის "გლობალ ბრენდი" არასდროს, არც ერთი თეთრი გადაურიცხავს.
რაც შეეხება სიუჟეტში გამოთქმულ ეჭვს, რომ შესალოა ამერიკულ მარკეტინგულ კომპანიაში გადარიცხული თანხებიდან ყოფილიყო დაფინანსებული მომღერალ "უცნობის" ორგანიზებული 9 აპრილის საზოგადოებრივი აქცია, სააგენტოში შემოსულ ტელეკომპანია "მთავარის" შეკითხვაზე იყო მკაფიო განმარტება, რომ 2021 წლის მარტშის ღვინის ეროვნული სააგენტოს კონტრაქტორი ამერიკული მარკეტინგული კომპანიისთვის "Customer Vineyard, inc" თანხა არ გადაურიცხავს.  "Customer Vineyard, inc"  არის პრესტიჟული ამერიკული მარკეტინგული კომპანია, რომელიც მრავალი წელია მოღვაწეობს ამერიკის ღვინის ბაზრზე და რომელიც ამერიკის შეერთებულ შტატებში ეწევა ქართული ღვინის პოპულარიზაციას, მათ შორის, "გლობალ ბრენდის" პროდუქციის.  ღვინის ეროვნული სააგენტო აღნიშნული აბსურდული ბრალდების შესახებ ინფორმაციას მიაწვდის "Customer Vineyard, inc" -ს, რომელიც თავად გადაწყვეტს რა ფორმით მოახდენს რეაგირებას ტელეკომპანია "მთავარის" მიერ კომპანიის ქართულ პოლიტიკურ პროცესებთან დაკავშირებას.

The National Wine Agency states that the report shown on the TV MTAVARI is a lie
The National Wine Agency calls another lie and misleading the public the report shown on MTAVARI TV on Saturday, as if the National Wine Agency was transferring money to the company "Global Brand". This was clearly stated in a letter to the National Wine Agency requesting public information from MTAVARI TV, but the story, ignoring the response to the letter, still raised suspicions that the Global Brand was funded by the National Wine Agency. It was interesting what was the basis of the written request of the mentioned TV station to the Agency for public information, if in the story, distorting the facts, they still said what they "wanted". Once again, we categorically state that the National Wine Agency has never transferred a single Tetri to the "Global Brand" company.
As for the suspicion expressed in the story that it is possible that the April 9 public rally organized by the singer "Utsnobi" was financed from the funds of the American marketing company, as a response to the question of MTAVARI TV the agency made it clear that the contractor for the National Wine Agency has not transferred the money to the American marketing company Customer Vineyard, inc. for March 2021 . Customer Vineyard, inc. is a prestigious American marketing company, which has been operating in the American wine market for many years and which promotes Georgian wine in the United States, including "Global Brand" products. The National Wine Agency will provide information about these absurd allegations to Customer Vineyard, inc., which will decide for itself how to react on MTAVARI TV political processes.