“ქართული ღვინის ფესტივალი“ ბრიტანეთის ქალაქებში იმართება
დიდ ბრიტანეთში „ქართული ღვინის ფესტივალი“ იმართება, რომელიც მოიცავს  დეგუსტაციებს, მასტერკლასებს, პრეზენტაციებსა და სემინარებს ქართული ღვინის ისტორიისა და კულტურის შესახებ. ღონისძიების ორგანიზატორია ღვინის ეროვნული სააგენტოს კონტრაქტორი ბრიტანული კომპანია „Swirl Wine Group“.
„ქართული ღვინის ფესტივალი“  უკვე გაიმართა ლონდონში და მას ღვინის იმპორტიორები, რესტორნებისა და სასტუმროს ქსელების  და მედიის წარმომადგენლები დაესწრნენ. ქართული ღვინის  წარდგენას ცნობილი ბრიტანელი მწერალი ჯეიმი გუდი (Jamie Goode)უძღვებოდა.
ფესტივალს 7 ოქტომბერს ბრისტოლი და 8 ოქტომბერს მანჩესტერი უმასპინძლებს.
დიდი ბრიტანეთი არის ქართული ღვინის ერთ-ერთი სტრატეგიული ბაზარი სადაც ღვინის ეროვნული სააგენტო ქართული ღვინის პოპულარიზაციისა და ექსპორტის გაზრდის მიზნით, სხვადასხვა მარკეტინგულ ღონისძიებებს ახორციელებს.

The "Georgian Wine Festival" is being held in British cities
The "Georgian Wine Festival" is held in the UK, which includes tastings, master classes, presentations and workshops on Georgian wine history and culture. The event is organized by the National Wine Agency contractor UK company SwirlWine Group.
The "Georgian Wine Festival" has already taken place in London and was attended by wine importers, restaurant and hotel chains and media representatives. The presentation of Georgian wine was lead by famous British writer Jamie Goode.
The festival will be hosted by Bristol on October 7 and Manchester on October 8.
The UK is one of the strategic markets for Georgian wines, where the National Wine Agency conducts various marketing campaigns to promote and enhance awareness of Georgian wines.