ქართული ღვინო იაპონიაში რაგბის მსოფლიო ჩემპიონატის ფარგლებში დააგემოვნეს
იაპონიაში მიმდინარე რაგბის მსოფლიო ჩემპიონატის ფარგლებში, ქალაქ ტოკიოში მდებარე სავაჭრო ცენტრში "Marunochi Building" ქართული ღვინის პრეზენტაცია და დეგუსტაცია გაიმართა.
საქართველო-ურუგვაი მატჩის პარალელურად მოწყობილ საგულშემატკივრო სივრცეში ბორჯღალოსნების მხარდასაჭერად მოსულ იაპონელ და უცხოელ სტუმრებს სხვადასხვა დასახელების ქართული ღვინის დაგემოვნების საშუალება მიეცათ.
მატჩის ტრანსლაციის დაწყებამდე შეკრებილ საზოგადოებას სიტყვით მიმართა საქართველოს საელჩო იაპონიაში საქმეთა დროებითმა რწმუნებულმა, საგანგებო და სრულუფლებიანმა დესპანმა თეიმურაზ ლეჟავამ.
შემდეგი მატჩი საქართველოსა და ფიჯის შორის ოსაკაში 3 ოქტომბერს ჩატარდება, სადაც კვლავ წარმოდგენილი იქნება ქართული ღვინო.
იაპონია ქართული ღვინის სტრატეგიულ ბაზარს წარმოადგენს, სადაც ღვინის ეროვნული სააგენტო ქართული ღვინის ცნობადობის გაზრდისა და პოპულარიზაციის მიზნით, სხვადასხვა აქტიობებს ახორციელებს.

Georgian wine was tasted in Japan during the Rugby World Cup
Presentation and tasting of Georgian wine was held at Marunochi Bealding shopping center in Tokyo within the framework of Rugby World Cup in Japan.
Japanese and foreign guests who came to support The Antlers during Georgia-Uruguay rugby match were given the opportunity to taste different types of Georgian wines.
Temporary Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Georgia to Japan Teimuraz Lezhava addressed the audience before the broadcast of the match.
The next match between Georgia and Fiji will be held in Osaka on October 3, where Georgian wine will be also presented.
Japan is a strategic market for Georgian wines, where the National Wine Agency carries out various activities to raise awareness and popularize Georgian wines.