- ქართული ღვინო იტალიაში გამართულ ბუნებრივი ღვინოების საერთაშორისო გამოფენაზე იყო წარმოდგენილი
ღვინის ეროვნული სააგენტოს მხარდაჭერით, იტალიის ქალაქ ვერონაში გამართულ ბუნებრივი ღვინოების საერთაშორისო გამოფენაში „RAW WINE” 5 ქართული კომპანია მონაწილეობდა.
„RAW Wine” ერთ-ერთი გამორჩეული საერთაშორისო გამოფენაა, სადაც მაღალი ხარისხის ბუნებრივი, ორგანული და ბიოდინამიური ღვინოების მწარმოებლები იკრიბებიან. გამოფენის ორგანიზატორია ცნობილი ღვინის მაგისტრი საფრანგეთიდან იზაბელ ლეგერონი.
გამოფენაზე „RAW Wine“ ქართული ქვევრის ღვინის წარდგენა მნიშვნელოვანია ქვევრის ღვინის პოპულარიზაციის, მცირე და საშუალო მარნების მიერ პოტენციური იმპორტიორების მოძიებისა და ექსპორტის ზრდისთვის.
აღსანიშნავია, რომ ღვინის ეროვნული სააგენტოს მხარდაჭერით, 2025 წელს, ქვევრის ღვინის მწარმოებელი მარნები „RAW Wine“-ის სხვადასხვა ქვეყნაში გამართულ გამოფენებში იღებენ მონაწილეობას.

Georgian wine was presented at the international natural wine exhibition held in Italy
With the support of the National Wine Agency, five Georgian companies participated in the international natural wine exhibition “RAW WINE” held in the city of Verona, Italy.
“RAW WINE” is one of the most distinguished international exhibitions, where producers of high-quality natural, organic, and biodynamic wines gather. The organizer of the exhibition is the well-known wine master from France, Isabelle Legeron.
The presentation of Georgian qvevri wine at the “RAW WINE” exhibition is important for the promotion of qvevri wine, for small and medium-sized wineries to find potential importers, and for the growth of exports.
It is noteworthy that, with the support of the National Wine Agency, in 2025, qvevri wine-producing wineries are participating in “RAW WINE” exhibitions held in different countries.