- იაპონიის დედაქალქ ტოკიოში, იოიოგის ცენტრალურ პარკში გამართულ „საქართველოს ფესტივალის“ ფარგლებში, ქართული ღვინის წარდგენა ღვინის ეროვნული სააგენტოს მხარდაჭერით გაიმართა.
იაპონიის დედაქალქ ტოკიოში, იოიოგის ცენტრალურ პარკში გამართულ „საქართველოს ფესტივალის“ ფარგლებში, ქართული ღვინის წარდგენა ღვინის ეროვნული სააგენტოს მხარდაჭერით გაიმართა.
17.06.2025
იაპონიაში საქართველოს საელჩოს და საქართველოს კულტურის სამინისტროს მხარდაჭერით, „საქართველოს ფესტივალი“ ტოკიოში უკვე მესამედ გაიმართა.
იაპონია ქართული ღვინის ერთ-ერთი სტარტეგიული ბაზარია, სადაც ქართული ღვინის პირველი მასშტაბური წარდგენა 2014 წელს მოხდა. მას შემდეგ, სახელმწიფოს მხარდაჭერით, ქართული ღვინის კომპანიები მუდმივად მონაწილეობენ საერთაშორისო გამოფენებში, ტარდება დეგუსტაციები იაპონიის სხვადასხვა ქალაქში, იაპონელი ღვინის პროფესიონალებისა და მედიის წარმომადგენლებისთვის ეწყობა ღვინის ტურები საქართველოში.
იაპონიის ბაზარი მზარდი და, ამავე დროს, ქართული ღვინისთვის ერთ-ერთი ყველაზე მაღალფასიანი სეგმენტია, სადაც ქართული ღვინის ერთი ლიტრის ფასი 6 აშშ დოლარს აღემატება.

As part of the "Georgia Festival" held in Yoyogi Central Park in Tokyo, the capital of Japan, a presentation of Georgian wine was organized with the support of the National Wine Agency of Georgia.
17.06.2025
The "Georgia Festival" was held in Tokyo for the third time, supported by the Embassy of Georgia in Japan and the Ministry of Culture of Georgia.
Japan is one of the strategic markets for Georgian wine, where the first large-scale presentation took place in 2014. Since then, with the support of the Georgian government, Georgian wine companies have been regularly participating in international exhibitions. Wine tastings are organized in various cities across Japan, and wine tours to Georgia are arranged for Japanese wine professionals and media representatives.
The Japanese market is both growing and represents one of the highest-value segments for Georgian wine, where the average price per liter of Georgian wine exceeds 6 USD.