- ქართული ღვინის შესახებ სიუჟეტებს პოპულარული იტალიური სატელევიზიო არხი Gambero Rosso TV ამზადებს
Gambero Rosso TV-ს გადამღები ჯგუფი საქართველოში ღვინის ეროვნული სააგენტოს და იტალიის რესპუბლიკაში საქართველოს საელჩოს მხარდაჭერით იმყოფებოდა.
გადამღები ჯგუფის წევრები, მიმდინარე წლის 8 მაისს ღვინის ეროვნული დღის საზეიმო ღონისძიებებს დაესწრნენ. საქართველოს ტურიზმის ეროვნული ადმინისტრაციის მხარდაჭერით ეწვივნენ ქართული ღვინის მარნებს კახეთში, რაჭაში, ქართლსა და იმერეთში.
ქართული ღვინის ისტორიის, კულტურის, ტრადიციებისა და გასტრონომიის შესახებ სიუჟეტი ოთხი ეპიზოდისგან შედგება. Gambero Rosso TV ცნობილია მაღალი ხარისხის კონტენტით, რომელიც მოიცავს ღვინისა და გასტრონომიის თემებს. აღნიშნული ტელევიზიის აუდიტორია ძირითადად მეღვინეები, სომელიეები, რესტორატორები, ჰორეკა სექტორის პროფესიონალები და ღვინისა და გასტრონომიის ენთუზიასტები არიან. Gambero Rosso TV-ს მიერ მომზადებული სიუჟეტები ხელს შეუწყობს ქართული ღვინის პოპულარიზაციის ზრდასა და მისი უნიკალურობის აღიარებას.
ქართული ღვინის ცნობადობის ზრდის, პოპულარიზაციასა და ღვინის ტურიზმის განვითარების ხელშეწყობისთვის მიზნით, ღვინის ეროვნული სააგენტო მრავალი წელია თანამშრომლობს ისეთ მედია კომპანიებთან, როგორებიცაა CNN, CBS, Netflix და ა.შ.

A Gambero Rosso TV film crew visited Georgia with the support of the National Wine Agency and the Embassy of Georgia to the Italian Republic.
On 8 May this year, the crew attended the celebrations marking National Wine Day. With the support of the Georgian National Tourism Administration, they also visited wineries in the regions of Kakheti, Racha, Kartli, and Imereti.
The feature on the history, culture, traditions, and gastronomy of Georgian wine will consist of four episodes. Gambero Rosso TV is renowned for its high-quality content focused on wine and gastronomy. Its audience primarily comprises winemakers, sommeliers, restaurateurs, HoReCa professionals, and wine and gastronomy enthusiasts. The features produced by Gambero Rosso TV will contribute to increasing the visibility of Georgian wine and further strengthening recognition of its unique character.
As part of its efforts to promote Georgian wine, enhance its international recognition, and foster the development of wine tourism, the National Wine Agency has maintained long-standing partnerships with international media companies, including CNN, CBS, Netflix, among others.