- ღვინის ეროვნული სააგენტოს მხარდაჭერით, ღვინის მწარმოებელი ოთხი საოჯახო მარანი იაპონიის დედაქალაქ ტოკიოში გამართულ გამოფენაში ,,RAW Wine Tokyo” მონაწილეობდა.
ღვინის ეროვნული სააგენტოს მხარდაჭერით, ღვინის მწარმოებელი ოთხი საოჯახო მარანი იაპონიის დედაქალაქ ტოკიოში გამართულ გამოფენაში ,,RAW Wine Tokyo” მონაწილეობდა.
გამოფენაზე „RAW Wine” (The Artisan Wine Fair) მაღალი ხარისხის ბუნებრივი, ორგანული და ბიოდინამიკური ღვინოების მწარმოებლები იკრიბებიან. გამოფენის ორგანიზატორია ცნობილი ღვინის მაგისტრი საფრანგეთიდან იზაბელ ლეგერონი.
გამოფენის სტუმრები ქართული ღვინის წარმოების უძველეს ტრადიციებსა და კულტურას გაეცნენ.
გამოფენაზე ღვინის წარსადგენად ქართველმა მეწარმეებმა მხარდაჭერა იაპონიაში საქართველოს საელჩოსგანაც მიიღეს.
იაპონია ქართული ღვინის ერთ-ერთი სტრატეგიული საექსპორტო ბაზარია. ღვინის ეროვნული სააგენტოს მხარდაჭერით, იაპონურ ბაზარზე ქართული ღვინის პირველი მასშტაბური წარდგენა 2014 წელს მოხდა. მას შემდეგ, სახელმწიფოს მხარდაჭერით, ქართული ღვინის კომპანიები მუდმივად მონაწილეობენ პრესტიჟულ საერთაშორისო გამოფენებში Foodex Japan და Wine and Gourmet Japan, ტარდება ქართული ღვინის წარდგენა-დეგუსტაციები იაპონიის სხვადასხვა ქალაქში, იაპონელი ღვინის პროფესიონალებისა და მედიის წარმომადგენლებისთვის ეწყობა ღვინის ტურები საქართველოს ყველა რეგიონში.

- With the support of the National Wine Agency, four family-owned wine cellars participated in the “RAW Wine Tokyo” exhibition held in the capital of Japan, Tokyo.
With the support of the National Wine Agency, four family-owned wine cellars participated in the “RAW Wine Tokyo” exhibition held in the capital of Japan, Tokyo.
The “RAW Wine” (The Artisan Wine Fair) exhibition brings together producers of high-quality natural, organic, and biodynamic wines. The exhibition is organized by renowned French Master of Wine Isabelle Legeron.
Visitors to the exhibition were introduced to the ancient traditions and culture of Georgian winemaking.
The Georgian producers also received support from the Embassy of Georgia in Japan in presenting their wines at the exhibition.
Japan is one of the strategic export markets for Georgian wine. With the support of the National Wine Agency, the first large-scale presentation of Georgian wine on the Japanese market was held in 2014. Since then, with state support, Georgian wine companies have continuously participated in prestigious international exhibitions such as Foodex Japan and Wine and Gourmet Japan. Presentations and tastings of Georgian wine are regularly held in various Japanese cities, while wine tours across all regions of Georgia are organized for Japanese wine professionals and media representatives.