იტალიის ქალაქ ვერონაში ქართული ღვინის წარდგენა გაიმართა
ქალაქ ვერონაში, გამოფენებში „Vinitaly”  და „Orange Wine Festival” ქართული ღვინის მწარმოებელი  ორი კომპანია და 25 საოჯახო მარანი მონაწილეობდა.
ქართული ღვინის საექსპორტო ბაზრების დივერსიფიკაციისა და პოპულარიზაციისთვის, აღნიშნულ გამოფენებში მონაწილეობა მნიშვნელოვანია, ვინაიდან აქ თავს იყრიან ღვინის პროფესიონალები და სავაჭრო სფეროს წარმომადგენლები მსოფლიოს სხვადასხვა ქვეყნიდან.
„Vinitaly“ ქ. ვერონაში 1967 წლიდან  ტარდება და ის არის ღვინისა და ალკოჰოლური სასმელების მსოფლიოში ერთ-ერთი ყველაზე მნიშვნელოვანი სავაჭრო გამოფენა, რომელიც ყოველწლიურად იმართება. წელს გამოფენაში მსოფლიოს 60-მდე ქვეყნის ათასამდე კომპანია მონაწილებდა.
ქარვისფერი ღვინოების გამოფენა „Orange Wine Festival“ წლის განმავლობაში რამდენიმეჯერ იმართება მსოფლიოს სხვადასხვა ქვეყანაში. წელს ვერონაში გამართულ ფესტივალში მონაწილეობდა ღვინის 87 მწარმოებელი მარანი მსოფლიოს 11 ქვეყნიდან: საქართველო, იტალია, ესპანეთი, საბერძნეთი, სლოვენია, საბერძნეთი, ავსტრია,  სლოვაკეთი, ხორვატია, ბულგარეთი და ჩეხეთი.
აღსანიშნავია, რომ ღვინის ეროვნული სააგენტოს საქმიანობის ერთ-ერთ ძირითად მიმართულებას საერთაშორისo ბაზრებზე ქართული ღვინის პოპულარიზაცია და ცნობადობის ამაღლება წარმოადგენს. სააგენტო ქართული ღვინის პოპულარიზაციის ხელშეწყობის ფარგლებში, 2013 წლიდან, ბაზრების დივერსიფიცირების მიზნით, სარეკლამო-მარკეტინგულ კამპანიებს  აშშ-ში, ევროპისა და სამხრეთ-აღმოსავლეთ აზიის ქვეყნებში ინტენსიურად ახორციელებს.

A presentation of Georgian wine was held in Verona, Italy
Two Georgian wine producer companies and 25 family wineries participated in the renowned exhibitions "Vinitaly" and "Orange Wine Festival" hosted in the city of Verona.
Participation in these exhibitions is crucial for diversifying and promoting the export market for Georgian wine. These events bring together wine professionals and trade representatives from various countries around the world.
"Vinitaly" has been held in Verona since 1967 and is recognized as one of the most significant international trade fairs for wine and spirits. This prestigious event takes place annually, attracting the participation of approximately a thousand companies from 60 countries worldwide.
The "Orange Wine Festival," an exhibition showcasing amber wines, is organized multiple times each year in various countries worldwide. In this year's edition held in Verona, a total of 87 wineries from 11 different countries participated. These countries include Georgia, Italy, Spain, Greece, Slovenia, Austria, Slovakia, Croatia, Bulgaria, and the Czech Republic.
It should be noted that one of the primary focuses of the National Wine Agency is the promotion and dissemination of knowledge about Georgian wine on international markets. In an effort to diversify the markets, the agency has been actively conducting advertising and marketing campaigns in the USA, Europe, and Southeast Asian countries since 2013 as part of their promotional efforts for Georgian wine.