ქართული ღვინის წარდგენა იაპონიის ქალაქ საპოროში გაიმართა
ღვინის ეროვნული სააგენტოს ხელშეწყობითა და  სააგენტოს კონტრაქტორი  მარკეტინგული კომპანიის ,,Red bridge” ორგანიზებით, ჰოკაიდოს პროვინციის დედაქალქ საპოროში ქართული ღვინის დეგუსტაცია-სემინარი რესტორნებისა და ღვინის მაღაზიების მფლობელი სადისტრიბუციო კომპანიის „Washidu” წარმომადგენლებისთვის გაიმართა.
ქართული ღვინის შესახებ პრეზენტაციას Red bridge-ის ხელმძღვანელი, ღვინის მაგისტრი კენიჩი ოჰაშიმ წარმოადინა.
პრეზენტაცია მოიცავდა ინფორმაციას ქართული ღვინის ისტორიის, ტრადიციების, საქართველოს ვაზის ძირითადი ჯიშებისა და  თანამედროვე ქართული ღვინის ინდუსტრიის შესახებ.
ექვსი სახეობის ქართული ღვინო სტუმრებს სომელიე ჰიროში მაცუიმ წარუდგინა.
სადისტრიბუციო კომპანიის „Washidu“ წარმომადგენლებისთვის ქართული ღვინის შესახებ ინფორმაციის მიწოდება ხელს შეუწყობს ქართული ღვინის ცნობადობის და გაყიდვების ზრდას იაპონიის ბაზარზე.
იაპონიაში ქართული ღვინის პირველი მასშტაბური წარდგენა 2014 წელს მოეწყო. შემდგომ წლებში, ასევე ღვინის ეროვნული სააგენტოს მხარდაჭერით,  ქართული ღვინის კომპანიები მონაწილეობდნენ გამოფენებში „Foodex Japan“ და „Wine and Gourmet Japan“, ადგილობრივ ღვინის კონკურსებში. 2019 წელს, იაპონიის დედაქალაქ ტოკიოში მასშტაბური გაიმართა გამოფენა „საქართველო ღვინის სამშობლო“, რომელმაც, 2 თვის განმავლობაში, ათასობით დამთვალიერებელს უმასპინძლა.

The presentation of Georgian wine was held in the Japanese city of Sapporo
With the support of the National Wine Agency and the organization of the agency's contractor marketing company "Red Bridge", a Georgian wine tasting-seminar was held in Sapporo, the capital of Hokkaido province, for the representatives of the distribution company "Washidu", the owner of restaurants and wine shops.
Kenichi Ohashi, head of Red Bridge, master of wine, gave a presentation about Georgian wine.
The presentation included information about the history of Georgian wine, traditions, the main grape varieties of Georgia and the modern Georgian wine industry.
Sommelier Hiroshi Matsui presented six types of Georgian wine to the guests.
Providing information about Georgian wine to the representatives of the distribution company "Washidu" will help increase the awareness and sales of Georgian wine on the Japanese market.
The first large-scale presentation of Georgian wine in Japan was organized in 2014. In the following years, also with the support of the National Wine Agency, Georgian wine companies participated in the exhibitions "Foodex Japan" and "Wine and Gourmet Japan", local wine competitions. In 2019, a large-scale exhibition "Georgia Homeland of Wine" was held in Tokyo, the capital of Japan, which hosted thousands of visitors for 2 months.