„LE PONT CAUCASIEN“-ის ხელმძღვანელი ილია კახოიძე მონაკოს სომელიეთა ასოციაციის საპატიო წევრად აირჩიეს
03.12.2019
ქართული ღვინის პოპულარიზაციის საქმეში შეტანილი წვლილისთვის,  საფრანგეთში მოღვაწე კომპანია „LE PONT CAUCASIEN“-ის ხელმძღვანელი, ქართული ღვინის პრომოუტერი, ენოლოგი ილია კახოიძე მონაკოს სომელიეთა ასოციაციის საპატიო წევრად აირჩიეს.
მონაკოს სომელიეთა ასოციაციის რიგით 28-ე გალა-ღონისძიება მონტე-კარლოში გაიმართა. ილია კახოიძეს საპატიო წოდება ასოციაციის პრეზიდენტმა დომენიკ მილარდიმ გადასცა.
„ვფიქრობ ძალიან საამაყოა, რომ მონაკოს სომელიეთა ასოციაციის გალა-საღამოზე, სადაც ამ სფეროში მოღვაწე ყველა გავლენიანი ფიგურაა მოწვეული, ირჩევენ მხოლოდ ერთ ახალ წევრს, რომელიც ქართული ღვინის პოპულარიზაციით არის დაკავებული. გალა-საღამოს სტუმრები აცხადებდნენ, რომ “ჩვენ ყველანი ქართველებად ვგრძნობთ თავსო“, ვფიქრობ ეს მნიშვნელოვანი და სასიხარულოა. ეს ყველაფერი არის იმ სწორი, მიზანმიმართული და დაუღალავი შრომის შედეგი“ - აცხადებს ილია კახოიძე.
საფრანგეთში ქართული ღვინის პოპულარიზაციის მიზნით, ღვინის ეროვნული სააგენტო  კომპანია LE PONT CAUCASIEN-თან 2015 წლიდან თანამშრომლობს. კომპანიის ორგანიზებით, ქართული ღვინის წარდგენა საფრანგეთში სხვადასხვა ღონისძიებაზე ხდება. LE PONT CAUCASIEN-ისა და მონაკოს სომელიეთა ასოციაციის პრეზიდენტის დომინიკ მილარდის ინიციატივით, ქართული ღვინის დეგუსტაციები მონაკოშიც გაიმართა, რის შედეგად მონაკოს რესტორნების მენიუში ქართული ღვინოც გამოჩნდა.

Head of LE PONT CAUCASIEN Ilia Kakhoidze was Elected as a Member of Honor of Monaco Sommelier Association
03.12.2019
For his contribution to the promotion of Georgian wine, Ilia Kakhoidze, the head of the French wine promoter company LEON PONT CAUCASIEN, was elected as a member of honor of the Monaco Sommelier Association.
The 28th Monaco Association Gala was held in Monte Carlo. Ilia Kakhoidze was granted the  title of honor  by the Association's President, Dominique Milliard.
“I think we should be proud of the fact that there is only one new member, who is engaged in the promotion of Georgian wine, elected at the Monaco Sommelier Association gala, where all influential figures in this field are invited. Visitors to the gala evening said, "We all feel like Georgians," I think that's important and exiting. All this is the result of right, deliberate and tireless work,” said Ilia Kakhoidze.
To promote Georgian wines in France, the National Wine Agency has been working with the company LE PONT CAUCASIEN since 2015. The company organizes presentations of Georgian wines at various events in France. Under the initiative of the president of LE PONT CAUCASIEN and Monaco Sommelier Association Dominic Millard, Georgian wine tastings were held in Monaco as well, resulting in listing Georgian wine in the menus of Monaco restaurants.