ქართული ღვინო საფრანგეთში საერთაშორისო გამოფენაზე იყო წარმოდგენილი
საფრანგეთის ქალაქ მარსელში, ღვინისა და გასტრონომიის ყოველწლიური ფესტივალი „Salon Savim Automne“ გაიმართა, რომელზეც ღვინის ეროვნული სააგენტოს მხარდაჭერითა და სააგენტოს კონტრაქტორი კომპანია ”LE PONT CAUCASIEN“-ის ორგანიზებით, საქართველოდან  ღვინის 12 მარნის პროდუქცია იყო წარმოდგენილი.
„Salon Savim Automne“, თავისი 30 წლიანი ისტორიით, ერთ-ერთ პრესტიჟულ ღონისძიებად ითვლება საფრანგეთში, სადაც წარმოდგენილია უმაღლესი ხარისხის პროდუქცია. ფესტივალს სტუმრობენ როგორც ღვინის იმპორტიორები და კომერციული პირები, ასევე ღვინის მომხმარებლები მსოფლიოს სხვადასხვა ქვეყნიდან. ფესტივალის მონაწილე ღვინის კომპანიებიც მსოფლიოს სხვადასხვა ქვეყანას წარმოადგენენ, ჯამში ღონისძიებას 100 ათასამდე ვიზიტორი სტუმრობს.
საფრანგეთში ქართული ღვინის მიმართ, განსაკუთრებით ქვევრის ღვინის მიმართ ინტერესი ბოლო წლებში მზარდია. „Salon Savim Automne“-ზე ქართული ღვინის წარდგენა  კიდევ უფრო  შეუწყობს ხელს ქართული ღვინის პოპულარიზაციასა და ცნობადობის გაზრდას საერთაშორისო მასშტაბით.

Georgian wine was presented at an international exhibition in France
With the support of the National Wine Agency and the agency contracting company "LE PONT CAUCASIEN", 12 Georgian wine cellar production was represented at the annual wine tasting festival "Salon Savim Automne" in Marseilles, France.
Salon Savim Automne, with its 30-year history, is considered one of the most prestigious events in France, featuring high quality products. The festival is attended by wine importers and commercials, as well as wine consumers from all over the world. The festival's participating companies also represent countries around the world, with a total of 100,000 visitors.
There has been a growing interest in Georgian wine in France in recent years, especially in Qvevri wines. Presentation of Georgian wines at Salon Savim Automne will further enhance popularity of Georgian wines internationally.