მეღვინე ქალები საქართველოდან Women in Wine Expo-ში მონაწილეობენ
ქალი მეღვინეების პირველი საერთაშორისო გამოფენა „Women in Wine Expo 2019” 23-24 მაისს ნიდერლანდებსა და ბელგიაში  იმართება. გამოფენაში საქართველოდან 9 მეღვინე ქალი მონაწილეობს: „ქეთი ვაინი“, „ბაიას ღვინო“, „მარანი საჩინო“, „მადამ ვაინი“, „დემის მარანი“, „ნინო მერის მარანი“,  „მირანდა ჩხეტიანი“, "სამხარი" და „თამარის ღვინო“.  სულ გამოფენაში 30 მეღვინე ქალი მონაწილეობს მსოფლიოს 8 ქვეყნიდან.
გამოფენა ტარდება ორ ნაწილად: პირველი ნაწილი გაიმართა ნიდერლანდებში, ქალაქ როტერდამში, მეორე ნაწილი ბელგიის დედაქალაქ ბრიუსელში დღეს იმართება. ამასთან, როტერდამში გამოფენის დასრულების შემდეგ, ჰააგაში, ნიდერლანდებში საქართველოს საელჩოს შენობაში, მეღვინე ქალებმა საკუთარი პროდუქცია წარადგინეს, ხოლო პრეზენტაცია ქართული ღვინის ისტორიისა და კულტურის შესახებ ღვინის ეროვნული სააგენტოს მარკეტინგისა და საზოგადოებასთან ურთიერთობის დეპარტამენტის მთავარმა სპეციალისტმა სოფიო ყავლაშვილმა გამართა.
„Women in Wine Expo 2019”-ში ქართველი მეღვინეების მონაწილეობის ერთ-ერთი მხარდამჭერი სსიპ ღვინის ეროვნული სააგენტოა.
მსგავს გამოფენებში საქართველოს მონაწილეობა კიდევ უფრო შეუწყობს ხელს ქართული ღვინის პოპულარიზაციასა და ცნობადობის გაზრდას საერთაშორისო მასშტაბით.

Female Georgian Winemakers Are Participating in “Women in Wine Expo”
The first international exhibition of female winemakers "Women in Wine Expo 2019" is held on May 23-24 in the Netherlands and Belgium. The following 9 winemakers are participating in the exhibition: "Keti Wine", "Baia's Wine", "Marani Sachino", "Madamwine", "Demi’s Winery", "Nino Mori’s Cellar", "Miranda Chkhetiani", "Samkhari" and "Tamar Wines". Totally 30 winemakers from 8 countries are participating in the exhibition.
The exhibition is held in two parts: the first part will be held in the city of Rotterdam, Netherlands, the second part is being held in Brussel, Belgium today. Also, at the end of the exhibition, winemakers presented their products at the Embassy of Georgia in Hague, and a presentation about history and culture of Georgian wine was introduced by Sopio Kavlashvili, Chief Specialist of Marketing and PR Department of the National Wine Agency.
Participation of Georgian winemakers in "Women in Wine Expo 2019" is supported by the LEPL National Wine Agency.
Participation in this kind of exhibitions will further contribute to popularization of Georgian wine and increase awareness internationally.