ტოკიოში საქართველოს ტურისტული პოტენციალის პრეზენტაცია გაიმართა
იაპონიის დედაქალაქ ტოკიოში პროექტის „საქართველო-ღვინის სამშობლო“ ფარგლებში, საგამოფენო ცენტრში Warehouse Terrada იაპონური ტურისტული კომპანიების წარმომადგენლებისთვის საქართველოს ტურისტული პოტენციალის შესახებ პრეზენტაცია გაიმართა.
მოწვეული სტუმრებს ქართული ღვინის, ისტორიის, კულტურისა და გასტრონომიის  შესახებ ინფორმაცია იაპონიაში საქართველოს საელჩოს წარმომადგენელმა დავით გოგინაშვილმა გააცნო.
ღონისძიებას ესწრებოდნენ შემდეგი კომპანიების წარმომადგენლები: Intourist Japan, Toyota tsusho corporation, Turkish Air & Travel, Latera International, Europe Expres და სხვა.
პრეზენტაციის დასრულების შემდგომ, ქართული და იაპონური მხარეების წარმომადგენლებს შორის  საქმიანი შეხვედრები გაიმართა, სადაც დაიგეგმა სამომავლო თანამშრომლობის საკითხები.
ღონისძიება სსიპ ღვინის ეროვნული სააგენტოს, საქართველოს ტურიზმის ეროვნული ადმინისტრაციისა და იაპონიაში საქართველოს საელჩო  ორგანიზებით განხორციელდა.
პროექტი „საქართველო – ღვინის სამშობლო“, რომლის  ორგანიზატორები ღვინის ეროვნული სააგენტო და ასოციაცია  „ქართული ღვინო“ არიან, ხორციელდება მსოფლიოში უმსხვილესი კომპანიის Sony music communication და კომპანია TOPPAN-თან  პარტნიორობით. Warehouse Terrada-ში წარმოდგენილი საგამოფენო ექსპოზიცია აერთიანებს უნიკალურ არქეოლოგიურ ექსპონატებსა და თანამედროვე ტექნოლოგიებს, რომლის კონცეფცია დაფუძნებულია ქართული ღვინის კულტურის უნიკალურობის წარმოჩენაზე.

Presentation about tourism potential of Georgia was held in Tokyo
Within the frames of the project “Georgia – Homeland of Wine”, presentation about tourism potential of Georgia was held for the representatives of Japanese tourist companies at Terrada Republic / TMMT Hall, Tokyo.
Representative of the Embassy of Georgia to Japan, David Goginashvili introduced information about Georgian wine, history, culture and gastronomy to invited guests.
The event was attended by the following companies: Intourist Japan, Toyota Tsusho Corporation, Turkish Air & Travel, Latera International, Europe Expres, etc.
After the presentation, business meetings were held between representatives of Georgian and Japanese sides, where future cooperation plans were discussed.
The event was organized by LEPL National wine Agency, Georgian National Tourism Administration and Embassy of Georgia in Japan.
The project "Georgia – Homeland of Wine", organized by the National Wine Agency and Association "Georgian Wine" is implemented in partnership with Sony music communication and TOPPAN. The exhibition combines unique archaeological exhibits and modern technologies, the concept of which is based on the uniqueness of Georgian wine culture.