ქართული ღვინის პრეზენტაცია ბელგრადში გაიმართა
ბელგრადში, საქართველო-სერბეთის ბიზნესფორუმის ფარგლებში, ქართული ღვინის პრეზენტაცია-დეგუსტაცია გაიმართა.
ქართული ღვინო ბელგრადში საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს ღვინის ეროვნული სააგენტოს თავმჯდომარის მრჩეველმა გიორგი თევზაძემ წარადგინა. მან სტუმრებს პრეზენტაციის სახით ქართული ღვინის კულტურა, ისტორია და თანამედროვეობა გააცნო, რის შემდეგაც ქართული ღვინის პროფესიონალური დეგუსტაცია ჩაატარა.
აღნიშნულ ღონისძიებას  იმპორტიორები, სხვადასხვა რესტორნების, სასტუმროების და სავაჭრო ქსელების წარმომადგენლები დაესწრნენ, რომლებიც დაინტერესებულები არიან ქართული პროდუქციის იმპორტით სერბეთში. მათ შესაძლებლობა მიეცათ დაეგემოვნებინათ ქართული ღვინის მწარმოებელი ოთხი კომპანიის სხვადასხვა დასახელების როგორც ქვევრის, ისე კლასიკური მეთოდით დამზადებული ღვინოები. კერძოდ, დეგუსტაციაზე წარმოდგენილი იყო შემდეგი კომპანიები: „თელავის ღვინის მარანი“, „მაყაშვილის ღვინის მარანი“, „კონჭო და კომპანია“ და „მარანი კაპისტონი“. როგორც გიორგი თევზაძემ აღნიშნა, სტუმრების მხრიდან ქართულმა ღვინომ დიდი ინტერესი  და მოწონება დაიმსახურა. პრეზენტაციის მსვლელობის დროს დაისვა ქართული ღვინის 8-ათასწლიან ისტორიასთან და დღევანდელობასთან დაკავშირებული შეკითხვები.
ბიზნესფორუმი საქართველოს პარლამენტის თავმჯდომარის, ირაკლი კობახიძის სერბეთში  ვიზიტის ფარგლებში გაიმართა.

Presentation of Georgian Wine Was Held in Belgrade
Presentation-tasting of Georgian wine was held in Belgrade, within the frames of Georgia-Serbia business forum.
Giorgi Tevzadze, Advisor to the Chairman of the National Wine Agency of the Ministry of Environment Protection and Agriculture of Georgia presented the Georgian wine in Belgrade. He introduced Georgian wine culture, history and modernity to the guests in his presentation, after which the professional tasting of  Georgian wine was held.
The event was attended by importers, representatives of various restaurants, hotels and market chains, who are interested in importing Georgian products in Serbia. They had the opportunity to taste the wines of four Georgian companies, made in Qvevri and classical method. In particular, the following companies were represented at the tasting: "Telavi Wine Cellar", "Makashvili Wine Cellar", "Koncho and Co" and “Kapistoni Cellar". According to Giorgi Tevzadze, Georgian wine has great interest and approval from guests. During  the presentation, questions related to 8-thousand year history of Georgian wine and the modernity were asked.
The business forum was held within the frames of the visit of the Chairman of the Parliament of Georgia Irakli Kobakhidze to Serbia.