ქართული ღვინის წარდგენა პოლონეთის ქალაქებში
პოლონეთის ქალაქ კრაკოვში მიმდინარე საერთაშორისო გამოფენაში„EnoExpo 2018”ქართული ღვინის მწარმოებელი 12 კომპანია  მონაწილეობს.
„EnoExpo 2018”-ს ფარგლებში გამართულ კონკურსში  კომპანიის  „ვაზისუბნის მამულები“ ღვინომ „საფერავი 2017“ ვერცხლის და კომპანიის „თელავის ღვინის მარანი“ ღვინომ „მარანი საფერავი ბიო 2017“ ბრინჯაოს მედლები დაიმსახურეს.
ქართული ღვინის წარდგენა პოლონეთის დედაქალაქ ვარშავაშიც გაიმართა - ღვინის ეროვნული სააგენტოს ორგანიზებითა და პოლონეთში საქართველოს საელჩოს მხარდაჭერით ჩატარებულ  ღონისძიებას “ქართული სამზარეულო და ღვინო“, სააგენტოს კონტრაქტორი კომპანია ,,Vinisfera“-ს  ხელმძღვანელი მარიუშ კაპჩინსკი უძღვებოდა. ქართული ღვინის წარდგენას ღვინის პროფესიონალები, იმპორტიორები, სავაჭრო ქსელებისა და მედიის წარმომადგენლები დაესწრნენ.
ღვინის ეროვნული სააგენტოს მხარდაჭერით, 9 ნოემბერს, ქართული ღვინის კიდევ ერთი დეგუსტაცია კრაკოვში  გაიმართება.
პოლონეთი ქართული ღვინის საექსპორტო ერთ-ერთ სტრატეგიულ ბაზარს წარმოადგენს, სადაც ღვინის ეროვნული სააგენტოს მხარდაჭერით, წლის განმავლობაში სხვადასხვა მარკეტინგული აქტივობები იმართება.
ქართული ღვინის ექსპორტიორი ქვეყნების ხუთეულში პოლონეთმა სტაბილურად დაიმკვიდრა ადგილი. მიმდინარე წლის 10 თვის მონაცემებით, საქართველოდან პოლონეთში ექსპორტირებულია 2,8 მლნ  ბოთლი ღვინო, ზრდამ გასული წლის ამავე პერიოდთან შედარებით 30% შეადგინა.

Presentation of Georgian Wines in Poland
12  Georgian wine producer companies are participating in the international exhibition "EnoExpo 2018" in Krakow, Poland.
In the competition "EnoExpo 2018",  "Saperavi 2017" of wine company "Vazisubani Estate" won the   Silver Medal and "Marani Saperavi Bio 2017" of Company "Telavi Wine Cellar" - Bronze Medal.
Presentation of Georgian wine "Georgian Cuisine and Wine",  held in Warsaw, Poland,  supported by  the National Wine Agency and the Georgian Embassy in Poland,  was lead by the head of agency contractor company "Vinisfera", Mariush Kapchinski. Presentation of Georgian wine was attended by wine professionals, importers, market chains and media representatives.
With the support of the National Wine Agency, on November 9, another tasting of Georgian wine will be held in Krakow.
Poland is one of the strategic markets for Georgian wine export, where various marketing activities are held during the year with the support of the National Wine Agency.
Poland has stabilized its place in the top five Georgian wine exporter countries. According to the data of 10 months of the current year, 2,8 mil. bottles of wine have been exported from Georgia to Poland, the growth amounted to 30%.