საფერავის პირველი საერთაშორისო კონკურსი
ასოციაცია „ქართული ღვინო“-ს ინიციატივითა და ორგანიზებით მიმდინარე წლის 15-17 დეკემბერს საქართველოში საფერავის პირველი საერთაშორისო კონკურსი ჩატარდება.
კონკურსის მიზანია, ხელი შეუწყოს ქართული, წითელყურძნიანი ვაზის ჯიშის, საფერავისა და მისგან დამზადებული მრავალფეროვანი ღვინოების ცნობადობის ამაღლებას მთელ მსოფლიოში.
კონკურსზე შესაძლებელია წარდგენილ იქნას საფერავის ყურძნის ჯიშისგან ნებისმიერი ტექნოლოგიით წარმოებული ღვინო, მსოფლიოს ნებისმიერი ქვეყნიდან და რეგიონიდან.
საკონკურსო ნიმუშებს გასინჯავს ქართველი და უცხოელი ექსპერტებისგან შემდგარი ჟიური. ჟიურის თავმჯდომარე ცნობილი ბრიტანელი ჟურნალისტი და ღვინის მწერალი, ენდრიუ ჯეფორდი იქნება.
კონკურსის მხარდამჭერია გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტრო და ღვინის ეროვნული სააგენტო.
კონკურსის პირობების შესახებ ინოფრმაცია იხილეთ ასოციაცია „ქართული ღვინო“-ს ოფიციალურ ვებ და  ფეისბუქ-გვერდზე: www.gwa.ge  FB: Georgian Wine Association / ასოციაცია ქართული ღვინო.

Saperavi's first international competition
With the initiative and organization of association "Georgian Wine" Saperavi's first international competition will be held on December 15-17 of the current year.
The aim of the competition is to enhance awareness of Georgian, red-grapes vine varieties, Saperavi and various wines made from it all over the world.
Wines  produced by any technology from the Saperavi grape variety, from any country and region of the world can be presented at the competition.
Competition samples will be examined by jury comprising Georgian and foreign experts. The head of the jury is a well-known British journalist and wine writer Andrew Jefford.
The competition is supported by the Ministry of Environment Protection and Agriculture and the National Wine Agency.
For information on the terms of the competition please visit the official website of "Georgian Wine" and on the Facebook page: www.gwa.ge FB: Georgian Wine Association.