ქართული ღვინის დეგუსტაცია პოლონეთში
პოლონეთის ქალაქ ტორუნში ქართული ღვინის დეგუსტაცია სახელწოდებით - „ქართული ღვინო პოლონეთში“ - გაიმართა. ღონისძიების ორგანიზატორი ღვინის ეროვნული სააგენტოს კონტრაქტორი კომპანია „Vinisfera” იყო. დეგუსტაციაზე მიწვეული იყვნენ პროფესიონალები: ღვინის იმპორტიორები, დისტრიბუტორები, რესტორნებისა და მაღაზიების მფლობელები, ღვინის ბლოგერები, სულ 30-მდე სტუმარი.
დეგუსტაციაზე წარმოდგენილი იყო სხვადასხვა სტილის ღვინოები, როგორ კლასიკური წესით დამზადებული, ისე ქვევრის ღვინოები. ქართული ღვინის პრეზენტაციას „Vinisfera”-ს ხელმძღვანელი მარიუს კაპჩინსკი უძღვებოდა.
ტორუნი ქართული ღვინის რეალიზაციისთვის ძალიან პერსპექტიული ადგილია, რადგან ეს ქალაქი ითვლება პოლონეთის ტურისტულ და საგანმანათლებლო ცენტრად. 1997 წელს ტორუნი „იუნესკოს“ კულტურული მემკვიდრეობის ძეგლების სიაში შევიდა.
პოლონეთი ქართული ღვინის ერთ-ერთ სტრატეგიულ ბაზარს წარმოადგენს და  ქართული ღვინის ექსპორტიორი ქვეყნების ხუთეულში შედის.  2018 წლის იანვარ-აპრილის მონაცემებით საქართველოდან პოლონეთში ექსპორტირებულია 1 მლნ-ზე მეტი ბოთლი ღვინო, რაც  24%-ით აღემატება წინა წლის ანალოგიურ მაჩვენებელს.

Georgian wine tasting in Poland
Georgian wine tasting "Georgian Wine in Poland" was held in Toruń, Poland. The organizer of the event was the National Wine Agency contractor company "Vinisfera". Professionals: wine importers, distributors, owners of restaurants and stores, wine bloggers, totally about 30 guests were invited to the tasting.
Toruń is a very promising place for Georgian wines because this city is considered as a tourist and educational center of Poland. In 1997, Toruń entered the list of UNESCO cultural heritage monuments.
Various styles of wine were presented at the tasting - wines made of classical method, as well as Qvevri wines .
Tasting of Georgian wine was led by Marius Kapchinski, the Head of “Vinisfera”.
Poland is one of the strategic markets of Georgian wine and is included in the top five Georgian wine exporter countries. According to the data of January-April 2018, Poland exports over 1 million bottles of wine, which is 24% higher than the similar data of the previous year.