ამერიკელი ჟურნალისტების ვიზიტი საქართველოში
ღვინის ეროვნული სააგენტოს კონტრაქტორი მარკეტინგული კომპანია ,,Marq Energie Consulting’’-ის ორგანიზებით, საქართველოს ერთკვირიანი ვიზიტით პოპულარული გამოცემების -  ‘“Wine and Spirits“ და „Dow Jones” ჟურნალისტები ეწვიენ.
ტურის ფარგლებში სტუმრები მოინახულებენ ქართული ღვინის მწარმოებელ კომპანიებს ქართლში, იმერეთში, სამეგრელოსა და კახეთში, სადაც გაეცნობიან ქართული ღვინის დაყენების ტექნოლოგიას და ადგილზე დააგემოვნებენ, როგორც კლასიკური წესით, ასევე ტრადიციული მეთოდით დამზადებულ ქართულ ღვინოებს.
სტუმრებს შესაძლებლობა აქვთ გაეცნონ  შემდეგი კომპანიების ღვინოებს: „ლაპატი ვაინსი“, „ნიკი ანთაძის ღვინოები“, „შალვინო“, „მეღვინეობა დანიელი“, „კორპორაცია ქინძმარაული“, „ნაოტარი“, „მეღვინეობა შუმი“, „გოცას ღვინოები“, „ვარციხე“, „არჩილ გუნიავას მარანი“ და „ამირან ვეფხვაძის მარანი“.
ვიზიტის შედეგად, მიმიდნარე წლის შემოდგომზე, ქართული ღვინის შესახებ სტატიები დაიბეჭდება გამოცემებში „Wine and Spirits“ და „Dow Jones”, რაც ხელს შეუწყობს ქართული ღვინის ცნობადობის ამაღლებასა და პოპულარიზაციას აშშ-ს ბაზარზე.

Visit of American Journalists in Georgia
With the organization of the National Wine Agency contractor marketing company “Marq Energie Consulting”,  journalists of  “Wine and Spirits” and “Dow Jones” visited Georgia for a week.
During the tour, the guests will visit Georgian wine companies in Kartli, Imereti, Samegrelo and Kakheti, where they will get familiar with Georgian traditional method of winemaking and taste traditional and modern Georgian wines.
The guests have the opportunity to taste wines of the following companies:  "Lapati Wines", "Nikoloz Antadze Winery", "Shalvino", "Danieli Winery", "Corporation Kindzmarauli", "Naotari", "Shumi Winery", "Gotsa Wines", "Vartsikhe" , "Archil Guniava Wine Cellar" and "Amiran Vepkhvadze's Marani".
As a result of the visit, articles about Georgian wine will be published in the editions of "Wine and Spirits" and "Dow Jones", which will promote Georgian wine awareness and popularization in the US market.