ქართული ღვინის დეგუსტაციები კრაკოვში
ღვინის ეროვნული სააგენტოს კონტრაქტორი კომპანია „Malinova“-ს ორგანიზებით, ქალაქ კრაკოვში, უმსხვილეს სავაჭრო ცენტრში ქართული ღვინის დეგუსტაციები ეწყობა,  სადაც სტუმრებს შესაძლებლობა აქვთ დააგემოვნონ სხვადასხვა დასახელების ქართული ღვინოები.
ღონისძიება ღიაა ყველა დაინტერესებული პირისთვის და გათვლილია იმ ადამიანებზე, რომლებიც სააღდგომო სუფრისთვის განსაკუთრებულ და საინტერესო პროდუქტს ეძებენ.
ღონისძიების ფარგლებში მოეწყო სადეგუსტაციო სტენდები, რაც არის კარგი შესაძლებლობა  ახალი იმპორტიორებისთვის, რომელთაც პოლონეთის ბაზარზე ქართული ღვინის შეტანის გეგმები აქვთ.
ღონისძიება დაიწყო 22 მარტს და გაგრძელდება 30 მარტამდე.
როგორც კომპანია „Malinova“-ს წარმომადგენლები აცხადებენ, ორი ქართულ კომპანიასთან ხელშეკრულება უკვე გააფორმეს ახალმა იმპორტიორებმა.
ღვინის ეროვნული სააგენტოს მხარდაჭერით, ქართული ღვინის პოპულარიზაციისკენ მიმართული სხვადასხვა აქტივობა პოლონეთში მთელი წლის მანძილზე ჩატარდება, რადგან ეს ქვეყანა ქართული ღვინის საექსპორტო ერთ-ერთ სტრატეგიულ ბაზარს წარმოადგენს. პოლონეთი ქართული ღვინის ექსპორტიორი ქვეყნების ხუთეულში შედის და 2017 წლის მონაცემებით, საქართველოდან ექსპორტირებულია  2 676 440 ღვინო, რაც  15  %-ით აღემატება 2016 წლის ანალოგიურ მაჩვენებელს, ხოლო 2018 წლის იანვარ-თებერვლის მონაცემებით ექსპორტირებულია   441 ათასამდე ბოთლი ღვინო, რაც  41 % აღემატება წინა წლის ანალოგიურ მაჩვენებელს.

Georgian Wine Tasting in Krakow
With the National Wine Agency contractor company   "Malinova" organization,  Georgian wine tasting is held  in one of the biggest shopping mall chains in  Krakow,  where visitors can taste various Georgian wines.
The event is open for all people who are interested in. The target are people who are looking for specific, better, interesting products to put it on easter table.
Degustation  and selling stands were prepared  for importers, which is a great oprotunity for new importers who have huge ambitions to enter to Polish market with their wines.
The event already started on 22.03 and it is going to last until 30.03.
According to the representatives of the company "Malinova", new importers have already signed a contract with two Georgian companies.
With the support of the National Wine Agency, various activities aimed at promoting Georgian wine will be held throughout Poland, as this country represents one of the strategic markets for Georgian wine export. Poland is in the  five of  Georgian wine exporter countries  and according to the data of 2017, 2 676 440 bottles of wine was  exported from  Georgia to Poland, which is 15% higher than the similar data of   2016. According to data of January-February 2018, 441 thousand bottles of wine was  exported,  which is 41% higher than the data of the  previous year.