„Berliner Wein Trophy 2018“-ის ჟიურიში ღვინის ექსპერტები საქართველოდან მიიწვიეს
ბერლინის ღვინის საერთაშორისო კონკურსის „Berliner Wein Trophy 2018“-ის ჟიურის წევრებად ღვინის ეროვნული სააგენტოს თავმჯდომარე გიორგი სამანიშვილი, სადეგუსტაციო კომისიის თავმჯდომარე ანა გოდაბრელიძე და მარკეტინგისა და საზოგადოებასთან ურთიერთობის დეპარტამენტის უფროსი ირაკლი ჩოლობარგია მიიწვიეს.
პრესტიჟული საერთაშორისო კონკურსი „Berliner Wein Trophy 2018“ წელს 22-ედ გაიმართა „გერმანიის ღვინის მარკეტინგის“ ორგანიზებითა და ვაზისა და ღვინის საერთაშორისო ორგანიზაციისა (OIV) და ენოლოგთა მსოფლიო ასოციაციის (UIOE) პატრონაჟით.
კონკურსის პროფესიონალურ ჟიურიში საქართველოს წარმომადგენლების მონაწილეობა კიდევ უფრო შეუწყობს ხელს ქართული ღვინის ცნობადობის გაზრდას საერთაშორისო მასშტაბით.
„Berliner Wein Trophy“ გერმანიის ყველაზე მნიშვნელოვანი და უმსხვილესი საერთაშორისო ღვინის კონკურსია და მასში მონაწილეობენ ცნობილი ღვინის მწარმოებლები  მთელი მსოფლიოს მასშტაბით. ყოველწლიურად საკონკურსოდ წარმოდგენილია 5 ათასამდე ღვინის ნიმუში. გამარჯვებული ღვინოები ჯილდოვდებიან „პრემიუმ ოქროს“,  „ოქროს“ და „ვერცხლის“ მედლებით.
„Berliner Wein Trophy“-ში გამარჯვება მიანიშნებს, რომ ღვინო შეესაბამება ხარიხსხის მაღალ სტარნდარტებს, რაც ემსახურება და ხელს უწყობს მსოფლიო ღვინის კულტურის შემდგომ განვითარებას და ხარისხის გარანტიას.
ღვინის ეროვნული სააგენტოს თავმჯდომარემ, გიორგი სამანიშვილმა ღონისძიების ფარგლებში შეხვედრები სხვადასხვა ქვეყნის ღვინის პროფესინალებთან გამართა, სადაც განხილული იყო კონკრეტული ღონისძიებები ქართული ღვინის პოპულარიზაციის გაზრდის მიზნით.

Representatives of The National Wine Agency Are Invited As The Judges of The Prestigious Wine Competition in Berlin
Representatives of The National Wine Agency Are Invited As The Judges  of The Prestigious Wine Competition in Berlin
22.02.2018
This year, the organizers of  “Berliner Wein Trophy” invited Chairman of the National Wine Agency Giorgi Samanishvili, Head of the Tasting Commission Ana Godabrelidze and Head of Marketing and PR Department Irakli Cholobargia  as  the judges   of the competition.
This is the 22nd time the prestigious international competition "Berliner Wein Trophy " is held, with the  organization of  "Deutsche Wine Marketing"  and under the patronage of the International Organisation  of Vine and Wine (OIV) and the International Union of Oenologists  (UIOE).
Participation of Georgian wine experts as the professional judges of the competition will further enhance the awareness of Georgian wine in the society of  professional winemaking of the world.
"Berliner Wein Trophy" is the most important and largest international wine competition of Germany and famous wine-makers participate in this competition from all over the world. Annually, the contest represents  about  5 thousand wines. The winner wines are awarded with “Premium Gold”, "Gold" and "Silver" medals.
Victory in the "Berliner Wein Trophy" indicates, that wine corresponds to the high levels of standards, which serves and promotes the development of world wine culture and quality guaranty.
During the event, Chairman of the National Wine Agency Giorgi Samanishvili held meetings with the representatives of wine professionals from different countries, where the specific events for Georgian wine popularization progress were discussed.