კახეთში რთველი დასკვნით ეტაპზეა, ყურძნის მოსავლის დაბინავებისთვის რაჭა ემზადება
4 ოქტომბრის 10.00 საათის მონაცემებით, კახეთის რეგიონში 223 ათასი ტონა ყურძენია გადამუშავებული: 133 ათასი ტონა რქაწითელი, 71 ათასი ტონა საფერავი, 5 ათასი ტონა კახური მწვანე და დანარჩენი სხვადასხვა ჯიშის ყურძენია.
კახეთში ღვინის საწარმოებს მოსავალი 21 ათასამდე მევენახემ ჩააბარა.
კახეთში რთველის უკვე დასკვნით ეტაპზეა. მოსავლის დაბინავება აქტიურად ამ დროისთვის საგარეჯოს მუნიციპალიტეტში მიმდინარეობს.
5 ოქტომბერს რთველის საკოორდინაციო შტაბი იხსნება ამბროლაურში. ღვინის ეროვნული სააგენტოს თანამშრომლები  ადგილზე უკვე მობილიზებულები არიან, რომ რთველი რაჭა-ლეჩხუმის რეგიონში შეუფერხებლად და ორგანიზებულად ჩატარდეს.
დაინტერესებულ პირებს რთველთან დაკავშირებული ინფორმაციის მიღება შეუძლიათ გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს ცხელ ხაზზე - 1501.

Vintage in Kakheti is on the final stage, Racha is preparing to store the grape harvest
As of October 4, 10:00 am, 223 thousand tons of grapes have been processed in Kakheti region: 133 thousand tons of Rkatsiteli, 71 thousand tons of Saperavi, 5 thousand tons of Kakhetian Green and the rest of various grapes.
About 21,000 wine-growers have delivered grapes to wine companies in Kakheti.
Kakheti is on the final stage of harvesting. Vintage is currently underway in the Sagarejo municipality.
Vintage Coordination HQ opens in Ambrolauri on October 5. National Wine Agency staff is already mobilized on the spot to keep the vintage in Racha-Lechkhumi region smooth and organized.