„ქართული ღვინის აზიის ტურის“ ფარგლებში ჰონგ-კონგში ღონისძიება გაიმართა
ქართული ღვინის საექსპორტო ბაზრების დივერსიფიკაციის მიზნით, ჰონგ-კონგში ქართული ღვინის წარდგენა ადგილობრივი პრემიუმ-კლასის რესტორნებისა და ღვინის შემსყიდველებისთვის გაიმართა.
ღონისძიება „ქართული ღვინის აზიის ტურის“ ფარგლებში მოეწყო და მას ღვინის ეროვნული სააგენტოს კონტრაქტორი მარკეტინგული კომპანიის „Meiburg Wine Media’’-ის დირექტორი, ღვინის მაგისტრი დებრა მეიბურგი უძღვებოდა. ჰონგ-კონგში გამართულ ღონისძიებაზე აქცენტი ქართული ღვინის აზიურ სამზარეულოსთან შეხამებაზე გაკეთდა.
მიმდინარე წელს „Meiburg Wine Media’’-ის საქმიანობა მიმართული იქნება ჰონგ-კონგში ქართული ღვინის პრემიუმ-სეგმენტში დამკვიდრებისკენ და ქართული ღვინის პოპულარიზაციის მიზნით გამართული ღონისძიებების სტუმრები მაღალი კლასის რესტორნებისა და სასტუმროების წარმომადგენლები, ასევე ტოპ-სომელიეები და იმპორტიორები იქნებიან.
„ქართული ღვინის აზიის ტურის“ ფარგლებში, ღვინის ეროვნული სააგენტოს დაფინანსებით, ქართული ღვინის წარდგენა უკვე გაიმართა სამხრეთ კორეის დედაქალაქ სეულში, დეგუსტაციები ასევე დაგეგმილია ჩინეთის ფუძიანისა და სიჩუანის პროვინციებში, ტური დასრულდება ქართული ღვინის ფესტივალებით შანხაისა და ჰონგ-კონგში.

The event was held in Hong Kong within the "Georgian Wine Asia Tour"
In order to diversify Georgian wine export markets, Georgian wine presentation was held for local premium-class restaurants and wine purchasers in Hong Kong.
The event was organized within the frames of the "Georgian Wine Asia Tour" and was hosted by the director of the National Wine Agency contractor marketing company "Meiburg Wine Media", master of wine – Debra Meiburg. At the event held in Hong Kong, the emphasis was made on the combination of Georgian wine with Asian cuisine.
This year, “Meiburg Wine Media” will focus on developing Georgian wines in Hong Kong premium segment, and the guests of the events held for Georgian wine promotion will be representatives of high-class restaurants and hotels, as well as top sommeliers and importers.
Within the framework of "Georgian Wine Asia Tour", with the National Wine Agency funding, Georgian wine presentation was already held in Seoul, capital of South Korea and tastings are also planned in China - Fujian and Sichuan provinces. The tour will be finished by the Georgian Wine Festival in Shanghai and Hong Kong.