ტოკიოს მეტროში ქართული ღვინის სარეკლამო კამპანია დაიწყო
ტოკიოს მეტროსადგურში „Tennozu Isle“ ქართული ღვინის სარეკლამო კამპანია დაიწყო. აღნიშნული სადგური წარმოადგენს საგამოფენო ცენტრთან „Terrada Warehouse“ მისასვლელს, სადაც გამოფენა „საქართველო – ღვინის სამშობლო“  10 მარტს გაიხსნა და 7 მაისამდე გაგრძელდება.
სადგური მდებარეობს კუნძულზე და ერთმანეთთან აკავშირებს სხვადასხვა კუნძულს, რაც ზრდის მგზავრთა ნაკადს აღნიშნულ სადგურში, სადაც დღეში საშუალოდ 50 ათასი ადამიანი გადაადგილდება.
სადგურში განთავსებულია საინფორმაციო-სარეკლამო პოსტერები და  საინფორმაციო ბროშურები „საქართველო ღვინის სამშობლო“, სადაც გადმოცემულია მოკლე ინფორმაცია საქართველოს ა და ქართული ღვინის კულტურის შესახებ.
პროექტი „საქართველო – ღვინის სამშობლო“, რომლის  ორგანიზატორები ღვინის ეროვნული სააგენტო და ასოციაცია  „ქართული ღვინო“ არიან, ხორციელდება მსოფლიოში უმსხვილესი კომპანიის Sony music communication და კომპანია TOPPAN-თან  პარტნიორობით ხორციელდება. საგამოფენო ექსპოზიცია აერთიანებს უნიკალურ არქეოლოგიურ ექსპონატებსა და თანამედროვე ტექნოლოგიებს, რომლის კონცეფცია დაფუძნებულია ქართული ღვინის კულტურის უნიკალურობის წარმოჩენაზე.

Georgian wine advertising campaign has started in Tokyo metro
Georgian wine advertising campaign has started in Tokyo metro station "Tennozu Isle". This station is located at the exhibition center "Terrada Warehouse", where exhibition "Georgia – Homeland of Wine" was opened on March 10 and will last until May 7.
The station is located on the island and connects to different islands, which increases the flow of passengers at the above-mentioned station, where the average 50,000 people are moving daily.
In the station there are information-advertising posters and information brochures "Georgia - Homeland of Wine", which provides brief information about Georgia and Georgian wine culture.
The project "Georgia – Homeland of Wine", organized by the National Wine Agency and Association "Georgian Wine" is implemented in partnership with Sony music communication and TOPPAN. The exhibition combines unique archaeological exhibits and modern technologies, the concept of which is based on the uniqueness of Georgian wine culture.