„Berliner Wein Trophy“-ის ჟიურიში ღვინის ექსპერტები საქართველოდან მიიწვიეს
ბერლინის ღვინის საერთაშორისო კონკურსის „Berliner Wein Trophy 2019“-ის ჟიურის წევრებად ღვინის ეროვნული სააგენტოს სადეგუსტაციო კომისიის თავმჯდომარე ანა გოდაბრელიძე და მარკეტინგისა და საზოგადოებასთან ურთიერთობის დეპარტამენტის უფროსი ირაკლი ჩოლობარგია მიიწვიეს.
კონკურსზე მსოფლიოს 41 ქვეყნის 1 400-ზე მეტმა ღვინის მწარმოებელმა სხვადასხვა დასახელების პროდუქცია წარმოადგინა.
შედეგები ცნობილი მიმდინარე წლის 1 მარტს გახდება ცნობილი. გამარჯვებული ღვინოები ჯილდოვდებიან „პრემიუმ ოქროს“,  „ოქროს“ და „ვერცხლის“ მედლებით.
კონკურსის პროფესიონალურ ჟიურიში საქართველოს წარმომადგენლების მონაწილეობა კიდევ უფრო შეუწყობს ხელს ქართული ღვინის ცნობადობის გაზრდას საერთაშორისო მასშტაბით.
„Berliner Wein Trophy“ გერმანიის ყველაზე მნიშვნელოვანი და უმსხვილესი საერთაშორისო ღვინის კონკურსია და მასში მონაწილეობენ ცნობილი ღვინის მწარმოებლები  მთელი მსოფლიოს მასშტაბით. ყოველწლიურად საკონკურსოდ წარმოდგენილია ათასობით ღვინის ნიმუში.
პრესტიჟული საერთაშორისო კონკურსი „Berliner Wein Trophy 2019“ წელს 23-ედ იმართება „გერმანიის ღვინის მარკეტინგის“ ორგანიზებით. კონკურსი ტარდება ვაზისა და ღვინის საერთაშორისო ორგანიზაციისა (OIV),  ენოლოგთა მსოფლიო ასოციაციისა (UIOE) და ღვინისა და სპირტიანი სასმელების კონკურსების მსოფლიო ფედერაციის (VinoFed)პატრონაჟით.
„Berliner Wein Trophy“-ში გამარჯვება მიანიშნებს, რომ ღვინო შეესაბამება ხარიხსხის მაღალ სტარნდარტებს, რაც ემსახურება და ხელს უწყობს მსოფლიო ღვინის კულტურის შემდგომ განვითარებას და ხარისხის გარანტიას.

Wine Experts from Georgia Were Invited to the "Berliner Wein Trophy" Jury
Wine experts from Georgia - Irina Cholobargia, Head of Marketing and PR Department of the National Wine Agency, Ana Godabrelidze, chairman of the National Wine Agency's tasting commission, were invited to the Berliner Wein Trophy" Jury.
More than 1 400 wine producers from 41 countries have presented various products.
The results will be known on March 1 of the current year. Winner wines will be awarded with Premium Gold, Gold and Silver Medals.
Participation of Georgian representatives in the professional jury of the competition will further enhance the awareness of Georgian wine on international scale.
"Berliner Wein Trophy" is Germany's most important and largest international wine contest and is attended by famous wine producers from around the world. Every year, thousands of wine samples are presented at the competition
The prestigious international competition "Berliner Wein Trophy 2019" is organized by "German Wine Marketing" and is held for the 23rd of time. The competition is held under the patronage of the International Wine and Vine Organization (OIV), the World Association of the Oenologists (UIOE) and the World Federation of Wine and Spirits Contest (VinoFed).
Victory in the "Berliner Wein Trophy" indicates that the wine corresponds to the high quality standards, which serves and promotes the further development of world wine culture and the quality guarantee.