„Sony Music Communication” ქართული ღვინის შესახებ სპეციალური პროექტზე მუშაობას იწყებს
ქართული კულტურის, ისტორიისა და ქართული ღვინის შესახებ ვიდეოპროექტის მოსამზადებლად საქართველოს „Sony Music Communication“-ის წარმომადგენლობა გერმანელ პარტნიორებთან ერთად ეწვია.
“Sony Music Communication” და კომპანია „TOPPAN”   საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროსთან და ასოციაცია  „ქართული ღვინოსთან“  ერთად, ტოკიოში დაგეგმილი გამოფენისთვის სპეციალურ პროექტზე მუშაობას იწყებს.
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს, საქართველოს ეროვნული მუზეუმის მხარდაჭერით, ღვინის ეროვნული სააგენტოსა და   ასოციციის  „ქართული ღვინო“ ორგანიზებით,  2019  წლის  გაზაფხულზე იაპონიაში, ქალაქ ტოკიოში  პროექტის  „საქართველო - ღვინის სამშობლო“  რიგით მეორე გამოფენა იგეგმება. ვიდეოპროექტის გადაღებები თბილისსა და კახეთში განხორციელდება. საქართველოსა და ქართული მეღვინეობის  შესახებ უახლესი ტექნოლოგიებით მომზადებულ პროექტს იაპონელი დამთვალიერებელი საგამოფენო ცენტრში „Terrada Warehouse“ იხილავს.
ღონისძიება 2017 წელს საფრანგეთში, ბორდოში, ქართული ღვინის შესახებ გამართული საერთაშორისო გამოფენის ლოგიკური გაგრძელებაა.
საქართველო ღვინის სამშობლოდ 2017 წელს, ქართველი და უცხოელი მეცნიერების ერთობლივი ოთხწლიანი საერთაშრისო კვლევის შედეგად აღიარეს. ამ აღიარებას მოჰყვა უდიდესი ინტერესი საქართველოსა და ქართული ღვინის მიმართ, რაც ქართული ღვინის ბაზრის დივერსიფიკაციის მაიმართულებით დამატებით შესაძლებლობებს ქმნის.
საქართველოს, როგორც ღვინის სამშობლოს პოზიციონირება, უმნიშვნელოვანესია ქვეყნის საერთაშორისო იმიჯისა და პოპულარიზაციისთვის.

"Sony Music Communication" starts working on a special project on Georgian wine
The "Sony Music Communication" representatives together with German partners has visited Georgia  to prepare a video project on Georgian culture, history and Georgian wine.
"Sony Music Communication" and Company "TOPPAN" together with the Ministry of Environment Protection and Agriculture of Georgia and Association "Georgian Wines" will start working on a special project for the exhibition planned in Tokyo.
With the support of the Ministry of Environment Protection and Agriculture of Georgia, Georgian National Museum, the National Wine Agency and Association "Georgian Wine, the second exhibition of the project "Georgia – Homeland of Wine" " will be organize in Tokyo, Japan, in spring 2019. The video project will be carried out in Tbilisi and Kakheti. A project prepared by the latest technologies on Georgia and Georgian winemaking will be screened at the Japanese Exhibition Center "Terrada Warehouse".
The event is a logical continuation of the international exhibition held in 2017 in Bordeaux, France.
Georgia is recognized as homeland of wine since 2017, as a result of the four-year international survey of Georgian and foreign scientists. This recognition was followed by great interest towards Georgia and Georgian wine, which creates additional opportunities for diversification of Georgian wine market.
Positioning Georgia as homeland of wine is of paramount importance for the international image and popularization of the country.