ქვევრის ღვინის წარდგენა ლოს-ანჯელესში
ქვევრის ღვინის მწარმოებელი ქართული კომპანიები აშშ-ში, ქალაქ ლოს-ანჯელესში  ბუნებრივი ღვინოების საერთაშორისო გამოფენაში ,,RAW Wine” (The Artisan Wine Fair) მონაწილეობდენ. გამოფენის ორგანიზატორია ცნობილი ღვინის ექსპერტი იზაბელ ლეჟერონი (საფრანგეთი). ,,RAW Wine” ლოს-ანჯელესში მეორედ იმართება და მასში 100-ზე მეტი მწარმოებელი მონაწილეობდა მსოფლიოს სხვადასხვა ქვეყნიდან. გამოფენაზე ქართული ღვინო გასულ წელსაც იყო წარმოდგენილი.
ღვინის ეროვნული სააგენტოს მხარდაჭერით, წელს გამოფენაში მონაწილეობდნენ: „გოცას საოჯახო მეღვინეობა“, „ტიბაანი“, „მეღვინეობა ართანა“, „ღვინის ქურდები“, „ახმეტის ღვინის სახლი“ და „ნიკალას მარანი“. გამოფენაზე მოსულ სტუმრებს საშუალება მიეცათ დაეგემოვნებინათ ქართული ქვევრის ღვინო, გაცნობოდნენ მისი  დამზადების უძველეს ტრადიციებს, ქვეყნის კულტურას და ისტორიას. აღნიშნული კომპანიები ასევე მონაწილეობდნენ ნოემბრის დასაწყისში ქალაქ ნიუ-იორკში გამარულ  ამავე ფორმატის გამოფენაზე  ,,RAW Wine NY.
,,RAW Wine” ითვლება ერთ-ერთ საუკეთესოდ, სადაც მაღალი ხარისხის ბუნებრივი და ბიოდინამიური ღვინოების მწარმოებლები იკრიბებიან.
ქართული ღვინის სტრატეგიულ ბაზაზრე, აშშ-ში ქართული ღვინის წარდგენით იზრდება ქვევრის ღვინის ცნობადობა, რაც იძლევა პოტენციური იმპორტიორების მოძიებისა და  ექსპორტის ზრდის შესაძლებლობას. მიმდინარე წლის 10 თვის მონაცემებით საქართველოდან აშშ-ში ექსპორტირებულია 400 ათასამდე ბოთლი (0,75 ლ) ღვინო, რაც 1%-ით აღემატება გასული წლის ანალოგიურ მაჩვენებელს.

Presentation of Qvevri wine in Los-Angeles
Qvevri wine producer Georgian companies participated in the international wine exhibition RAW Wine ("The Artisan Wine Fair") in Los Angeles, USA. The exhibition is organized by the famous expert of wine Isabel Lejeron (France). This was the second time "RAW Wine" was held in Los Angeles, and over 100 producers from different countries around the world participated in the event. Georgian wine was also presented last year.
With the support of the National Wine Agency, this year the following companies participated in the exhibition: "Gotsa Family Wines", "Tibaani", " Artana Wines", "Wine Thieves", "Akhmeta Wine house" and "Nikala Wine Cellar".
Visitors of the exhibition were able to taste Georgian Qvevri wine, get acquainted with the ancient traditions of its production, culture and history of the country. These companies also participated in the exhibition at the same format in New York in early November, "RAW Wine NY”.
"RAW Wine" is considered as one of the best wine exhibitions, where high-quality natural and biodynamic wine producers gather.
The introduction of Georgian wine in the USA, the strategic market of Georgian wine export, increases the awareness of the Qvevri wine gives the opportunity to find potential importers and increases the export. According to the data of 10 months of current year, Georgia has exported 400 thousand bottles of wine (0,75 l) to the US, which exceeds the same indicator of the previous year by 1%.